Mountain Throne „Serpent’s Heathland”

Wydawca: Cyclone Empire Records

Mountain Throne to niemiecka ekipa, której skład tworzą członkowie Mirror of Deception.  Których to z kolei ostatnie wydawnictwo całkiem niedawno miałem okazję recenzować na łamach Chaosa.

W przypadku tych dwóch zespołów sprawdza się staropolskie przysłowie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo obie te kapele obracają się muzycznie w doomowych klimatach. Z tą niewielką różnicą, że Mountain Throne gra doom okraszony zdrowo heavy metalem. Ale skoro chłopaki dobrze czują się w tych klimatach to ja nie mam nic przeciwko, tym bardziej że całkiem nieźle im to wychodzi. Heavy/doom to zasadniczo jest dość ciekawą stylistyka – nie ma co pierdolić, że sztuką jest pogodzić wesołe harce na gitarce z przygnębiającym klimatem. Nie dość, że niewiele jest kapel grających w ten deseń, to na placach jednej ręki można policzyć ekipy, które robią to w miarę dobrze. Pierwsze skojarzenia są oczywiście z Candlemass, ale Mountain Throne jeszcze trochę brakuje do perfekcji Szwedów, niemniej jednak są na dobrej drodze. Ogólnie w Heavy Metalu ważna jest przebojowość i rock’n’rollowy pazur, a w Doom Metalu odczucie pustki i depresyjno – dołujące klimaty. I to znajdziemy na „Serpent´s Heathland”. Krótki to materiał, wydany jedynie na winylu, zawiera tylko pięć utworów, a będąc bardziej precyzyjnym to cztery, bo utwór tytłowy jest jedynie krótkim, instrumentalnym przerywnikiem. Jedyne, do czego można się przyczepić (i się przyczepię) jest okładka, którą mógłby namalować na ostatniej kartce zeszytu znudzony uczeń technikum samochodowego. Ale olać to, ważniejsza jest muzyka. Nie będę ukrywał, że podoba mi się debiut Niemców. Jest, co zanucić, przy czym potupać nogą, aż gęba się cieszy na myśl o tym, że to dopiero początek działalności tej kapeli.

Czekam z niecierpliwością na kolejne ich płyty, bo myślę ze będzie, czego posłuchać. Bo człowiek nie jest taki, że codziennie ma ochotę na flaki i mielonkę czy też czarna polewkę a i w czymś lżejszym też miło zasmakować.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Altar of Reason

2. Endtime

3. Serpent’s Heathland

4. The Forest

5. The Merry Men
Autor

782 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *