Mortify “Abyssal / The Calm Beyond”

Wydawca: Thrashing Madness Productions

Zacnych reedycji ciąg dalszy! Po niezbyt przeze mnie wypatrywanych wznowieniach płyt takich zespołów jak Witch czy Necrophobic przyszła kolej na prawdziwie mocarny album – przed Wami słupskie Mortify.

Panowie działali w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych i pozostawili po sobie zaledwie dwa materiały – obydwa znajdziecie na niniejszej kompilacji. Zacznijmy trochę na odwrót, od demo „The Calm Beyond”. Oryginalnie wydane w 1993 roku, składające się z siedmiu kompozycji. Cechuje je typowa MOKowska produkcja z tamtych lat, ponadto chyba taśma, z której odzyskiwano te nagrania nie była już najlepszej jakości bo nawet i na kompakcie słyszymy lekkie różnice w brzmieniu, gdzieś tam zafaluje dźwięk… I bardzo dobrze. To jest metal, a konkretnie death metal. Na tym materiale jeszcze noszący ślady inspiracji Skandynawią, Holandią (szczególnie Pestilence czy Gorefest). Mamy tutaj trochę zwolnień, ale większość to głównie napierdalanie przed siebie, choć i pojawiają się powywijane solówki. Ogólnie, po latach dobrze się tego słucha. Ale i tak największy wpierdol nadchodzi wraz z albumem „Abyssal”. Tu już środek ciężkości wyraźnie przesunął się na inspiracje Deicide. Tak, ekipa Bentona wydaje się być dla Mortify w tym okresie wyznacznikiem tego jak grać i jak brzmieć. Ale i inne zespoły z Florydy również odcisnęły swoje piętno na tej muzyce, choćby taki Morbid Angel. Na debiucie zwolnień jest już zdecydowanie mniej, za to zdecydowanie więcej pierdolonej siarki i ognia. Tak, wielkie brawa za wznowienie tej płyty, bo polskie podziemie byłoby strasznie smutne, gdyby reedycja „Abyssal” nie ujrzała światła księżyca. Oczywiście, jak to w przypadku reedycji Thrashing Madness Productions bywa, wewnątrz znajdziecie skany okładek, wywiadów i zdjęć.

Zajebista sprawa to wznowienie. Maniacy death metalu muszą posiadać je w kolekcji, brak tej kompilacji wytłumaczony może być tylko posiadaniem oryginałów.

Tracklist:

1. Kingdom of Tears
2. Rapscallion
3. Righteous One
4. Victim of Imperfection
5. Stigmatized
6. Thorn of Sorrow
7. Abyssale
8. Intro – The Lord is Avenger
9. Insanity of the Gods
10. The Khat of Ancient Kjem
11. Septic Tales
12. The Themghorot
13. Chapel of Ghost Creation
14. Altered States
Autor

12473 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *