Mord’A’Stigmata „Songs for the Exiles (Live at Roadburn 2019)”

Mord'A'Stigmata > Songs for the Exiles (Live at Roadburn 2019)

Wydawca: Pagan Records

Paaaanie, kiedyś to były koncertówki, dziś już nie ma koncertówek – taka mniej więcej jest konstatacja, gdy przy piwku temat schodzi na krążki live. I wcale nie twierdzę, że jest inaczej.

Szczególnie dziś, gdy mamy do czynienia z erą streamingu live, filmików kręconych z dłoni i wrzucanych momentalnie na YouTube jeszcze zanim na dobre skończy się dany koncert. Ale też nie od dziś wiadomo, że Mord’A’Stigmata lubi iść pod prąd, lubi porywać się na rzeczy niełatwe i nieoczywiste. I w moim odczuciu trochę dzięki temu właśnie możemy słuchać sobie „Song For The Exiles (Live at Roadburn 2019)”. Nie ukrywam, że jestem szalikowcem tej grupy niemal od samego jej początku i obserwowanie ich kariery to dla mnie zawsze była olbrzymia przyjemność. Mord’A’Stigmata to jeden z najlepszych zespołów na scenie obecnie (i nie mówię tutaj tylko o polskiej scenie), więc ja na pewno skuszę się na zakup tego albumu. Szczególnie, że czuć na tym albumie faktycznego ducha koncertu. Utwory są nieznacznie przearanżowane, ale to dobrze – koncert rządzi się swoimi prawami, a koncerty Statica i spółki to od zawsze było coś niezwykłego i na „Song For The Exiles (Live at Roadburn 2019)” udało się to uchwycić. Tracklista skupia się głównie na utworach z „Dreas of Quiet Places” oraz po jednym kawałku z „Hope” i „Ansia”. I w takim zestawieniu słychać doskonale, że ten zespół ma swój własny, niepowtarzalny styl. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś lubi ten zespół to po prostu kupi ten krążek, jeśli natomiast ktoś nie trawi tej muzyki, to podejrzewam, że nie wysupła kasy na album, na którym w zasadzie są utwory tylko z jednego studyjnego albumu – szczególnie, że są i tacy słuchacze, którzy koncertówki traktują jako swojego rodzaju „the best of…” i chcieliby przekrojówkę. No cóż – nie w przypadku tego zespołu.

Ja kupię. A Wy jak chcecie.

1. Between Walls of Glass
2. Exiles
3. Hope
4. Spirit Into Cristal
5. Shattered Vertebrae of the Zodiac
6. Void Within
7. Dreams of Quiet Places
Autor

11769 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *