Morbid Vision „Visions of the Morbid Rites / Demonstration of Force 92/91”

Morbid Vision Visions of the Morbid Rites Demonstration of Force 9291Wydawca: Thrashing Madness Productions

Morbid Vision. Nie wiem, ilu z Was, zwłaszcza młodszych czytelników, miało przyjemność obcować z tym szczecińskim tworem – ja przyznam, że słyszałem pojedyncze wałki, oczywiście w internecie. Z odsieczą przyszła niezmordowana Thrashing Madness Productions.

To dzięki tej krakowskiej wytwórni w moim odtwarzaczy kręci się „Vision of the Morbid Rites / Demonstration of Force 92/91”, czyli obie demówki zespołu plus dwa niepublikowane nagrania. Brzmienie jakie jest, każdy może sobie wyobrazić. Surowe i piwniczne, tchnące produkcjami przełomu ósmej i dziewiątej dekady. Czyli – najlepsze. Oba materiały są zbliżone pod względem muzycznym – można by porównać Morbid Vision do Imperator czy Vader, ale w kilku fragmentach również i do niemieckiej szkoły thrash metalu ze szczególnym uwzględnieniem Destruction czy Protector. Oczywiście nie wiem na ile moje przypuszczenia są trafne – wszak dwadzieścia lat temu wszystko mogło wyglądać inaczej. Są też trochę wolniejsze fragmenty, jak „War and Pain”, masywniejsze. Dużym plusem jest charakterystyczny growl – bardzo brutalny i głęboki, świetnie wpasowujący się w muzykę. Pasja bucha z tych nagrań, młodzieńczy głód ekstremy – przynajmniej tak odbieram ten kompilacyjny album z dystansu dwóch dekad. Poza materiałami „obowiązkowymi” mamy też krótkie przerywniki, pokazujące, że chłopakom nie brak było poczucia humoru (a także, że Cremaster nie był pierwszym, który zaadaptował piosenki z „Akademii Pana Kleksa”, hehe). Oczywiście jak to Thrashing Madness Productions ma w tradycji, to wspominkowe wydawnictwo wzbogacono o wiele fajnych starych fotek, skanów wywiadów i biografię zespołu.

To naprawdę fantastyczne z jednej strony, że po wielu latach takie perełki powracają do łask. Z drugiej strony – dziwne jest, że przez tyle lat leżą zapomniane przez większość, przykryte grubą warstwą kurzu.  

Tracklist:

1. Into the Mirror  
2. Morbid Vision  
3. The World Beyond  
4. United by Death  
5. Thanatophobia  
6. War and Pain  
7. Deadly Return  
8. Out of the Body  
9. N.D.O.  
10. „Zgłupiałeś?”    
11. N.D.O.  
12. Into the Mirror  
13. War & Pain  
14. Morbid Vision  
15. United by Death  
16. Out of the Body  
17. Incendiary’s Pleasure  
18. Thanatophobia  
19. Ke?
Autor

10681 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *