Morbid Execution “Cadaverous Cult”

Wydawca: Bestial Invasion Records

Trzy dni temu obserwowałem demoniczny show Tomasza z Throneum, a od dobrych dwóch pewnie miesięcy katuję się innym smolistym wytryskiem tego gościa – Morbid Execution i „Cadaverous Cult”.

Któż nie zna Throneum? To pytanie retoryczne oczywiście. Zapewne Morbid Execution nie jest już tak bardzo znane, ale myślę, że kto wstaje rano przy dźwiękach Hellhammer, a kładzie się spać przy wczesnym Celtic Frost, ten wie co z czym i dlaczego ten Morbid Execution. Black metal w swojej najstarszej i najprostszej formie wypełnia tą siedmiocalówkę po brzegi. Gdy tak „Cadaverous Cult” kręci się w odtwarzaczu to dochodzę do wnoisku, że piękne byłoby, gdyby szczytem wyrafinowania w muzyce było venomowe „Possessed”, zaś cały progres w metalu ograniczał się do „Apocalyptic Raids”, hehe. Brzmienie tej muzyki jest totalnie surowe i zatęchłe, bijące po nozdrzach i uszach już na starcie,a cała otoczka skierowana tylko i wyłącznie do bywalców wszelakich piwnic i garaży, . Proste i rytmiczne granie, które przenigdy nie wyjdzie poza obręb niewielkiej liczby maniaków. I dobrze, bo prawdziwy metal w założeniu winien być elitarny, a nie zdobywać listę przebojów Polskiego Radia. Musi emanować mocą i piekielnym nastawieniem zaklętym w kawałek plastiku.

Może zabrzmi to trywialnie, ale epki w stylu „Cadaverous Cult” sprawiają, że metal rośnie w siłę, a Diabłu żyje się dostatniej, hehe. Morbid Execution napierdala piwniczny metal i tak ma być. Arrrrgh!

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. The Occult Temptation

2. Mental Desecration

3. Sodomy with the Devil

4. Bestial Lust (Necro Shizma cover)

Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *