Monsterworks „Man :: Instincts”

Wydawca: Mortal Music

Wiedziałem, że nazwa Monsterworks nie jest mi obca, ale nie mogłem jej z niczym skojarzyć… Okazało się jednak, że miałem „przyjemność” recenzować ich poprzednie wydawnictwoThe God Album”.

Niska ocena tego materiału nie pozostawia wątpliwości – jest to płyta w stylu: posłuchać, popisać, pojebać (zasadza trzech „P”). Natomiast najnowsze EP tej kapeli z Nowej Zelandii „Man::Instincts” nie wywarło już na mnie tak złego wrażenia. Poprzedni materiał to było pomieszanie z poplątaniem, którego nie dało się słuchać a tu mamy dość ukierunkowaną muzykę. Generalnie bazą wypadową jest stary poczciwy Rock i Heavy Metal, a pozostałe elementy, które tak mnie drażniły na poprzedniej płycie nie pojawiają się wcale lub występują na tyle sporadycznie, że mnie to tak nie denerwuje. Widać, że chłopaki obrali jakiś kierunek bardziej konkretny i zarzucili nieetyczne muzyczne eksperymenty.

Mam nadzieje, że na stałe, bo jak kolejna długogrająca płyta będzie taka jak poprzednia to z całym szacunkiem, ale nigdy więcej na Monsterworks nawet nie popatrzę.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. The Creation Dream
2. All Suns Die
3. Free Will
Autor

863 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *