Misanthropic Rage „Igne Natura Renovatur Integra”

Wydawca: Godz ov War Productions

I mam ja Wam problem. Naturę ma on taką, że jestem w chuj niezdecydowany i rozdarty, jeśli chodzi o moją opinię na temat nowej płyty Misanthropic Rage.

Jedynkę chwaliłem mocno. Jednakże zaraz po zrecenzowaniu odstawiłem ją na półkę i szczerze mówiąc, nie wiem czy od tego czasu odsłuchałem ją z trzy razy. W przypadku najnowszej płyty, czyli „Igne Natura Renovatum Integra” sprawa wygląda tak, że jest ona jeszcze bardziej złożona niż poprzedniczka. Katuję ten krążek już chyba trzeci miesiąc i cały czas w niego wsiąkam. Przyznam jednak, że idzie mi to dość opornie. Nie mogę się przemóc, żeby przebić się przez gąszcz riffów, patentów i pomysłów, jakimi raczy nas Misanthropic Rage. W tym tyglu mamy do czynienia z black metalem, z death metalem, gdzieś tam nawet z heavy metalem, a nawet postpunkiem („The Agony of Breath” ma taki zimny post posmak). Coś jakby w jeden kocioł wrzucić Mayhem, DHG, Arcturus, Morbid Angel, Lost Soul, Behemoth… No mnóstwo, naprawdę mnóstwo tego. Nie jest to łatwa muzyka, ale ja lubię również i niełatwą muzykę. Sęk w tym, że chwilami po prostu mam przez Misanthropic Rage mętlik w głowie – doceniam to, że im się chce, ale czasami, tak po ludzku (sorry za ten twór zaczerpnięty od dziennikarzy TVN) nie mam ochoty na słuchanie tej muzyki. Te same dźwięki raz mnie drażnią, a kiedy indziej cholernie mi się podobają i nie mogę wyjść z podziwu. Ale to chyba dobrze, że muzyka tego duetu wywołuje skrajne emocje – do tego u jednej i tej samej osoby. U mnie wskazówka na skali „weźcie to kurwa ode mnie” do „toż to się ociera o coś niespotykanie dobrego” miota się od lewa do prawa i z powrotem. I nie wiem, od czego to zależy.

Chyba od nastroju. Trudno mi jednoznacznie ocenić. Nie wiem, ile razy odsłucham jeszcze ten album. Dziś ocena taka, a pewnie jak zapytacie jutro to może być diametralnie inna. Ale jakoś ten album lubię, nawet jeśli chwilami nie mogę go znieść.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Call All Your Angels
2. Bliźni mój
3. Become a God-Man
4. Abstrakt
5. I.N.R.I.
6. The Hammer and the Nails
7. The Agony of Breath
8. In Embrace of Sanity
9. The Thruth Shall Be Told
Autor

10741 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *