Midwynter „Four Seasons of Frost/Into the Well of Wyrd”


Wydawca: Black Death Prd / Heerwegen Tod

Przeleżała ta kaseta jakiś czas u mnie, ale i ją w końcu dopadła moja wredna ocena dotycząca zawartości tak muzycznej, jak i okładkowej. Mądrzejszego wstępu nie wymyśle, więc przejdźmy do meritum.

Kaseta z którą mamy do czynienia to kompilacja dwóch dotychczas wydanych przez amerykański Midwynter materiałów. I powiem szczerze to najlepszy do tej pory wybór Black Death Production w kwestii muzyki, którą wydaje. Chociaż aby być sprawiedliwym dodam, że Midwynter po stronie swoich sukcesów może dopisać też Heerwegen Tod. Tylko, czy aby jest się z czego cieszyć? To nie jest muzyka, która ochoczo podchwycą wymuskani metalowcy, a więc skierowany jest on raczej dla tej nielicznej grupy dinozaurów, którzy pamiętają jeszcze boom black metalowych projektów, które garściami czerpały z mitologii pogańskich (w tym wypadku nordyckiej), włączając do swojej wizji black metalu folkowe zagrywki, nieco ambientu, który miał podkreślać wolność tej muzyki emanującej z otoczenia – obowiązkowo: lasów i gór, tudzież fiordów. Tak więc z tej nielicznej grupy dinozaurów trzeba jeszcze wydzielić tę grupę, którą zawsze takie granie kręciło i z pogardą patrzyli na tych, co to się śmiali i pytali, „Czy Wy poganie nosicie zbroje płytowe i jak w nich sikacie?” Ignoranci.

Słowem, materiał na tej kasecie jest dla wybranych. Takich, którzy przymkną oko na ubogą w pewnych momentach koncepcję muzyki, a i nieco niezdarne dźwięki charakterystyczne dla garażowych nagrań. Tych, który nie razi pewna wtórność muzyki prezentowanej przez Amerykanów. I ja taką osobą jestem i mnie się to podoba. No i to tylko 8 zeta i wizyta w piwnicy rodziców w poszukiwaniu Marantza, albo innej Elty.

Bardzo mnie ciekawi co Black Death Pr. będzie wydawać dalej. Jak na razie twardo idzie w zaparte i puszcza rzeczy, które poza garstkę zapaleńców raczej nie wyjdą. Jakoś jednak nie wydaje mi się, żeby mu specjalnie na sukcesie zależało.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Four Season Of Frost
02. Battleborne
03. Dying Before the Elders
04. Homage
05. Into the Well of Wyrd
06. Heathen Counques on christian soil
07. Funeral dirge for the Chosen Fallen
Autor

3792 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *