Midnight Prey „Uncertain Times”

Wydawca: Dying Victims Productions

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ten cały wypacykowany heavy metal mógłby nie istnieć. Kurwa, zalałbym to wszystko betonem, te śmieszne zespoły w stylu Sabaton i innych mięciusich grajków. Ale co innego, jeśli mamy zespół heavy metalowy, skrzący się pomysłami, utrzymujący feeling sprzed trzech czy czterech dekad.

I właśnie taki projekt ostatnio mi się trafił. Nazywają się Midnight Prey i jeszcze do niedawna byli dla mnie całkiem anonimowi, pomimo wypuszczenia kilku pomniejszych wydawnictw. Ale na dniach ukaże się ich debiut „Uncertain Time” – składający się z siedmiu utworów przykład tego, jak udanie nawiązać do kapel sprzed wielu wielu lat. Trio z Niemiec miesza na tej płycie wpływy hard rockowych kapel w stylu Thin Lizzy czy mocniejszych lat Deep Purple z późniejszymi, wywodzącymi się z NWOBHM kapelami jak Angel Witch czy wczesny Raven albo Iron Maiden z ery DiAnno. Przede wszystkim kupili mnie brzmieniem. Kurwa, aż włosy mi dęba stają. Tam gdzie się jeszcze ostały oczywiście. Surowe, mięsiste, bardzo żywe. Nie wiem jak panowie to nagrywali, ale czuję że odkopali jakieś sprzęty sprzed czterdziestu lat i właśnie na nich zarejestrowali „Uncertain Time”. Dla mnie to fantastyczna sprawa bo taki sound idealnie pasuje do muzyki. Dodatkowy mocny atut kapeli to wokalista Winston. Ma świetny głos – czuje tę muzykę, natomiast słuchacz czuje bijącą od niego autentyczność i emocje. Dla mnie to jest najważniejsze u gardłowych, a już w szczególności u heavy metalowych gardłowych. Trzydzieści siedem minut, w których zamyka się debiut to dla mnie przykład, jak udanie teleportować słuchacza trzydzieści kilka lat wstecz. Posłuchajcie, nawet jeśli na co dzień siedzicie w mocniejszych dźwiękach.

Bo z krążka Midnight Prey bije szczerość. A może ja robię się naiwniejszy z biegiem lat. Tak czy owak, mnie ta płyta kupiła i od dziś chyba zostanę szalikowcem tego zespołu.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Stoff
2. Black Forest
3. The Tower
4. Wenn es von vorn beginnt
5. We lose
6. Uncertain Times
7. The Fall (Into The Atmosphere)
Autor

11484 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *