Meliah Rage „Warrior”

Meliah Rage  WarriorWydawca: Metal On Metal Records

Który to już krążek Meliah Rage? Ano z moich wyliczeń wynika, że ósmy. Skubańcy, mają zaparcie i rzeźbią ten swój power/thrash metal nieprzerwanie od 1987 roku.

I o ile ja zdecydowanie bardziej wolę ich wczesne wydawnictwa, o tyle doceniam również i nowe propozycje. Można powiedzieć, że „Dead to the World” przyjąłem bez większego podniecenia, ale od czasu premiery kilka razy wróciłem do tej płyty, więc jak widać nie mogło być źle. „Warrior”, czyli najnowszy materiał plasuje się na tym samym poziomie co poprzedniczka, choć wydaje mi się, że jest trochę mocniejszy od wcześniejszego albumu, trochę agresywniejszy, a przynajmniej momentami. Ale generalnie, Meliah Rage trzyma się utartego już traktu – jest dość mocno, ale zarazem melodyjnie. Można by rzec, Meliah Rage miesza ze sobą to co dobre w thrash metalu z tym co dobre w heavy metalu (czy też amerykańskim power metalu) i podaje nam w zgrabnie przyrządzony sposób – takim, który spowoduje, że fani bardziej klasycznych dźwięków będą na pewno tym albumem jeszcze bardziej zachwyceni niż ja. Bo dla mnie to jest porządny, klasyczny krążek z bardzo mocnymi punktami, ale i z chwilami, gdzie górę bierze jednak stagnacja.

Album porządny, ale wydaje mi się, że przeznaczony raczej dla garstki oddanych fanów. Z drugiej strony – czy my tu na Chaos Vault recenzujemy rzeczy popularne wśród szerokich mas, hehe?

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Warrior  
2. I Am the Pain  
3. Stranger to Your Sympathy  
4. When We Wake  
5. A Dying Day  
6. These Scars  
7. Garden of Evil  
8. In Hate

 

Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *