Meliah Rage “Dead to the World”

Wydawca: Metal On Metal Records

Jak na dość bogatą dyskografię to przyznam, że Meliah Rage nie znam na wylot. Niemniej jednak nazwa egzystowała gdzieś tam w podświadomości. A tu bach – Meliah Rage w Metal On Metal Records.

Muzyka Meliah Rage plasuje się gdzieś na pograniczu thrashu i amerykańskiej odmiany power metalu (czyli tej dla mężczyzn, nie dla chłopców). I na „Dead To The World” nic się nie zmienia w tym temacie. Amerykanie sadzą nam tu soczystymi riffami, dość melodyjnymi refrenami, przez co łatwo wpadającycmi w ucho i lekką zadziornością. Obleczono to wszystko w niezłe brzmienie. Słychać tu na przykład Metallicę z Czarnego Albumu, trochę Annihilator, coś jakby Iron Maiden – no z takimi kapelami kojarzy mi się muzyka zawarta na szóstym albumie i nic na to nie poradzę, wiem, że brzmi to jak opis gimnazjalisty. Słucha się tego całkiem przyjemnie, choć chwilami człowiek chciałby usłyszeć jakieś pierwiastki wściekłości, jakieś wkurwienie, wrzask i furię, jakieś aaaaarrrrgh! A tu nie za bardzo. To jest mój główny zarzut względem „Dead To The World” – chciałbym, żeby ten album miał większego kopa. Bo niestety samą techniką, brzmieniem, chwytliwością wszystkiego się nie zdziała, przynajmniej w mojej opinii. Nie jest to zła płyta, bo są dwie czy trzy w katalogu Metal On Metal Records, które podobały mi się mniej. Ale z drugiej strony jest tam ich wiele, które podobają mi się zdecydowanie bardziej.

Niemniej jednak fanów heavy/thrash metalu mogę zachęcić do sięgnięcia po krążek Meliah Rage, a nuż komuś przypadnie do gustu bardziej niż mnie. Porządny krążek i tyle.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Up In Flames
2. Valley of the Shadowless Souls
3. Skin and Bones
4. Absolute Obedience
5. Where Nothing Ever Grows
6. Never from Me
7. Cold Cruel Fate
8. Time Won’t Let Me Breathe
9. Awaken Sorrow
Autor

12302 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *