Masterstroke „Broken”

Wydawca: Dynamic Arts Records

Promo najnowszego wydawnictwa Masterstroke dostałem jeszcze w roku ubiegłym dość spory kawał czasu temu a okazało się, że ta płyta, mimo iż przeleżała na półce tyle czasu jeszcze oficjalnie się nie ukazała.

„Broken” to czwarte w dorobku Finów wydawnictwo i jednocześnie pierwsze, które dane mi było przesłuchać. I jak wrażenia? Marne… To, co grają ci Finowie to w zasadzie Heavy Metal, ale ze sporą domieszką melodyjnego Death Metalu oraz istnego zmasowanego ataku klawiszy. Raczej nie zachęca prawda? No cóż poradzić dla różnych ludzi słowo „metal” znaczy coś zupełnie innego… Ja z definicją metalu prezentowanego przez Masterstroke się zdecydowanie nie zgadzam. Za dużo w tym graniu rzeczy typu nowy In Flames a za mało klasycznego faktycznie poruszającego Heavy Metalu, który zdecydowanie o pedalstwo posądzony być nie może (z nielicznymi wyjątkami hehe) Do mnie ta płyta nie przemawia. Zwyczajnie mi się jej nie chce słuchać. Choć żeby już tak nie narzekać i nie mieszać Masterstroke z błotem napisze, że jest tu jeden fajny numer. Sam zdziwiłem się, dlaczego „Seed Of Chaos” mi się podoba… Niby z grubsza to samo, co na całej płycie, ale tu mamy jakiś Power Metalowy pazur, który potrafi poruszyć nawet najbardziej zatwardziałe metalowe serca. Może to ja tak mam, może rozmiękłem nieco po parokrotnym przesłuchaniu tej płyty, ale co poradzę. Podoba mi się ten numer. Za to reszta płyty to raczej nie jest granie dla czytelników Chaosa. Także ocena mimo wszystko będzie kiepska, bo jest to muzyka, która ni jak nie ma się do tego, co słucham sobie dla przyjemności.

Nie chce tu przesadzać sprawy, ale wydaje mi się, że i wam nie po drodze z takim rozumieniem metalu chyba, że ktoś nagle zmienił muzyczną orientację seksualną hehe.

Ocena 3/10

Tracklist:

1. The Eye    
2. I Condemm You    
3. Seed Of Chaos    
4. Broken    
5. As We Crawl    
6. Reborn in Flames    
7. My Last Day    
8. Before The End
Autor

810 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *