Mass Insanity „The Hypochrist „

Wydawca: Brewery Distro

Osiem lat czekali na debiut panowie z Mass Insanity, aż w końcu pomocną dłoń wyciągnął do nich Arek z Brewery Distro. Tym sposobem rodzimi metalowcy mogą zasłuchiwać się w „The Hypochrist”.

Mass Insanity pochodzi z Chojnic. Nie wiem dokładnie gdzie to leży, ale musi to być gdzieś blisko granicy z USA, bo chłopaki brzmią bardzo po amerykańsku. Możliwe, że Chojnice są w okolicach Florydy, bo osiem utworów zawartych na tym długograju ma w sobie niemało pierwiastka Cannibal Corpse, Malevolent Creation. Ale możliwe też, że Chojnice są gdzieś blisko Elbląga, bo muzyka ta kojarzyć się może również z naszą Traumą z okresu „Suffocated In Slumber”. Czyli i tak blisko Florydy, hehe. Czasem też zawieje nam trochę chłodniejszego powietrza znad Półwyspu Skandynawskiego, by ostudzić atmosferę. Nie studzi to jednak agresji, jaką emanuje muzyka Mass Insanity, bo w tej kwestii nadal jest ostro. Ale i ciutek melodii się znajdzie, jak w „The Private Apocalypse” – tutaj ten skandynawski wietrzyk wesoło sobie podryguje, na melodyjną chwilami nutę, zaś kiedy indziej lekko walcowato porusza się naprzód. Słuchacz jednak spokojnie może się odnaleźć w tym natłoku wpływów, o ile lubi death metal w ogólności.

Powiem może tak: mnie ta płyta głowy nie urwała, jak temu kolesiowi z okładki (a i w garniturze rzadko chodzę), jednak doceniam, że się zespół postarał. Problemem jest jednak to, że kapel grających jak Mass Inasnity jest wiele i ciężko może się im wybić gdzieś dalej.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Hidden Instincts
2. Pig Symphony
3. The Hypochrist
4. Denial of Worthless Worship
5. The Private Apocalypse
6. Our Creation
7. The Devil’s Rejects
8. The New God
Autor

10678 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *