Martwa Aura “Dzień bez jutra”

Martwa Aura Dzień bez jutraWydawca: Putrid Cult

W moim odtwarzaczu kasetowym ostatnio odwilż. Często go używam ze względu na to, że kilka ciekawych pozycji w końcu wzbogaciło moją kolekcję.

Do eksponatów nabytych niedawno dołączyła właśnie Martwa Aura ze swoim demo „Dzień bez jutra”. Na początek oprawa graficzna: mocna okłada, a w środku foty też niczego sobie hehe. Poza tym wydanie rzekłbym minimalne w wyrazie. Co do muzyki to oczywiście obcujemy tutaj z siermiężnym Black Metalem pozbawionym wszelkich „uładniaczy” i „upiększaczy”. Surowizna w swojej najczystszej postaci dodatkowo ozdobiona tym charakterystycznym, chropowatym, kasetowym brzmieniem. Jak dla mnie te trzy numery, których tytuły są tak sprytnie ułożenie, że tworzą jedno zdanie, to kawał naprawdę dobrego grania. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek kompromisach, jest tu nienawiść, jest tu nihilizm. Dla mnie szczególnie wybija się ostatni numer na tym materiale. „…albowiem nic tu nie jest prawdziwe…” to kawałek z wbijającym się z głowę riffem i tekstem dobrym do skandowania. Na żywo też by to granie się świetnie sprawdziło. Może kiedyś nadejdzie taki moment…

Jak by komuś nie udało się nabyć jednak taśmy „Dzień bez jutra” to nie ma się, co przejmować: dostępny jest jeszcze split, na którym Szron umieścił dwa numery z sesji nagraniowej “Death Camp Earth”, a Martwa Aura dorzuciła ze swojej strony właśnie trzy numery z tego demo.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. W dniu bez jutra…    
2. … ujrzę cień i ciemność…    
3. … albowiem nic nie jest prawdą..
Autor

877 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *