Marginal „Total Destruction”

Wydawca: Transcending Obscurity

Przed Państwem belgijskie crustowe tornado. Panowie z Marginal, bo o nich będzie dziś mowa, wypuścili niedawno swój trzeci krążek zatytułowany adekwatnie „Total Destruction”.

 

Dając nim światu niespełna pół godziny agresywnej łupaniny po linii Extreme Noise Terror, Amebix czy wczesnego Napalm Death – posłuchajcie tylko „Fucked Up Society”. Jest to w istocie muzyka nastawiona na bezpośredni atak, kopiąca po ryju z zerowym udziałem jakichkolwiek udziwnień czy – chyba nie trzeba tego pisać, no ale wierszówka za coś musi być – technicznych zabaw. Ponoć szanowni muzycy w swoim dążeniu do uchwycenia esencji i surowości grania nie tylko nagrali album w przeciągu weekendu, ale też weszli do studia z bębniarzem, który wcześniej nie został zaznajomiony z żadnym z utworów. Ryzykowna zagrywka, aczkolwiek opłaciło się. Słuchając   „Total Destruction”, można sobie wyobrazić, że ta kapela sieje niezły koncertowy rozpierdol.

Po otwierającym album nabiciu wjeżdża pierwsze „ugh” i nie ma już odwrotu. Słuchacza porywają szybkie tempa, gitarowy jazgot i chropowate wokale, napędzane klasycznym perkusyjnym „tupa tupa”. Gdzieniegdzie znajdzie się miejsce na krótkie zwolnienie („Rat Kebab”) lub mniej czy więcej blastów, ale przecież nie o różnorodność tu chodzi, lecz o dostarczenie przekazu do łba odbiorcy w sposób bezkompromisowy, a przez to jak najbardziej skuteczny.

W świecie, w którym nie brakuje albumów zapełnionych dopieszczanymi miesiącami solówkami Marginal serwuje odtrutkę. Płytę nieskomplikowaną, uderzającą niczym cios prosto w twarz. Pełną słusznego gniewu i niezgody na otaczającą nas rzeczywistość. Muzycznej rewolucji z tego nie będzie, ale zespół podchodzi do tematu z taką dzikością i werwą, że niejeden fan gatunku da się porwać do tańca. I słusznie, gdyż to kawał solidnego grania od serca.

Ocena: 7/10

Tracklist

1. Barbarians
2. Delirium Tremens
3. Ruination
4. Impaled
5. Useless Scum
6. I Used to be Intelligent
7. Rat Kebab
8. The Violent Way
9. Leech Invader
10. Fucked Up Society
11. Atom Sapiens
12. Total Destruction

Autor

10 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *