Malformation „A Torn Face of the Future”

Malformation działa na naszej scenie od kilku lat pod niniejszym szyldem, ale w składzie ma między innymi załogantów z nowotarskiego Porphyria. Więc nie są z pierwszej łapanki, co udowadnia ich debiutancki krążek „A Torn Face of Future”.

Malformation wzięło sobie za cel napierdalanie death metalu, dość prostego w swojej formie, acz nie prostackiego. Dziewięć numerów zawartych na tej wydanej własnym sumptem płycie przepełnionych jest brutalnością, ale też chwytliwością. Te dwa pierwiastki powodują u mnie jakieś takie skojarzenia z muzyką takiego Six Feet Under, ale nie jest to aż tak łopatologiczne jak kapela Barnesa. Nic Was na „A Torn Face of Future” nie zaskoczy, bo to wszystko już było. Dwa wokale (gutturalny i wrzaskun), mielące gitary, rytmiczność, młócąca perkusja. Ale jeśli taka płyta trafi na death metalowego maniaka (albo kogoś kto po prostu ma mniejsze wymagania względem muzyki) to pewnie się mu spodoba. Ja na ten przykład czasami lubię sobie zapuścić coś nieoryginalnego, co nie zmusza mnie do głębszej percepcji muzyki. W takich chwilach zespoły pokroju Malformation są wręcz nieocenione. Chłopaki piłują sobie, posoka się leje, ja siędzę zadowolony i zrelaksowany. Ot, pan ma relaks. Na plus jeszcze policzę im niezłe wydanie tego albumu, bo ostatnio zauważam, że coraz więcej kapel ma wyjebane na to, żeby do słuchacza trafiło ładne pudełko i tak dalej. A! Okładka też spoko.

Więc nie marudźcie, że to już było, że po co komu zespół który po raz enty odgrzewa stary kotlet. Niektórzy takie lubią.

Ocena: 7/10

1. Intro
2. Digested Waste
3. Resurrection
4. Kindness of a Lord
5. Slut
6. Raising Dead
7. Forge of the Absolute
8. Worm
9. Malformation
Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *