Malakhim “II”

Wydawca: Iron Bonehead Productions

Dawno nie recenzowałem niczego ze znaczkiem Iron Bonehead Productions, postanowiłem więc odmienić ten stan rzeczy. Na warsztat wziąłem EPkę Szwedów z Malakhim.

Nieznany mi dotychczas zespół okazuje się całkiem niezłym projektem, czego dowodzą cztery black metalowe numery zamieszczone na „II”. Szwedzi powzięli sobie za cel połączenie agresji z atmosferą i wywiązują się z tego zadania wzorowo. Słuchając tego materiału czuć nienawiść charakteryzującą ortodoksyjne black metalowe kapele, wymieszaną ze złowieszczym i opętanym klimatem. Malakhim gdzieniegdzie wplótł też pierwiastki death metalu, ale nie na tyle, by określać ich mianem grupy black/death metalowej. Myślę, że mnie zrozumiecie – posłuchajcie po prostu takiego „He Who Devours” – macie w nim wszystko czego osobiście oczekuję od zespołu pokroju Malakhim – dość prosty numer, który jednak posiada jakiś chory drive, który nie pozwala przejść obojętnie obok tego zespołu. Jeśli miałbym rzucić porównaniami, to pewnie byłoby to coś oscylującego wokół klimatów One Tail, One Head, Mgła, Marduk, Katharsis czy Kriegsmaschine. Innymi słowy, podoba mi się ten materiał i liczę, że kolejne będą równie udane.

Szczególnie, że to tylko dwadzieścia minut, czyli wystarczająco, żeby narobić ochotę na większą dawkę. Polecam sprawdzić, czuję podskórnie, że muzyka Malakhim trafi do sporego grona osób lubujących się w czarnej sztuce.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. In the Rays of a New Sun
2. Triumphant Spears
3. He Who Devours
4. Sworn to Satan’s Fire

 

Autor

12302 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *