Maax „Unholy Rock & Roll”

Wydawca: Abyss Records

Jakoś tak zawsze miałem, że Stany kojarzyły mi się z kapelami Death i Thrash metalowymi chyba to ze względu na wielkie nazwy. Mało natomiast wypływa z tego kraju rzeczy zwianych z Black Metalem…

Może nie tak mało, ale przeliczając ilość kapel Black Metalowych na liczbę mieszkańców w USA to raczej niewiele tego ścierwa wyłazi z podziemia. A i ja jakoś wielkiej styczności z czarnym metalem zza oceanu nie mam i może dlatego Maax i jego najnowsze dzieło Unholy Rock & Roll dość szybko przypadło mi go gustu. W zasadzie Black Metal w przypadku Maax to nie wszystko, bo oprócz miłości do rogatego panowie pałają nie mniejszą sympatią do wysokoprocentowych napojów wyskokowych i starego Heavy Metalu. To pierwsze słuchać w przepitych wokalach Tima który pewnie dla lepszego efektu przed każdym koncertem wywala na hejnał 0,7 Johnny Walkera. A to drugie, czyli Heavy Metal słychać niemal wszędzie. Melodyjne fragmenty w deseń Judas Priest czy Iron Maiden przemykają przez utwory niemal cały czas a i dodatkowo niebanalne solówki dodają całość jeszcze większego feelingu (ale to jest zjebane słowo, ale pasuje mi tu jak nigdy hehe). Słuchając tej płyty mam jeszcze nieodparte skojarzenie, że pewne inspiracje do jej nagrania były zaczerpnięte również z twórczości nieśmiertelnego króla perwersji i obscenizmu, mojego osobistego bohatera narodowego Stanów Zjednoczonych, czyli GG Allina.

Słychać na tej płycie, że ekipa lubi się porządnie napierdolić i pograć satanistycznego rock’n’rolla, wielka przyjemność im to sprawa, a i mi myślę nie mniejszą, bo słuchając Unholy Rock & Roll nachodzi ochota na wódkę z kuplami i wyprawę do jakiegoś kościoła z łomami i siekierami w dłoni hehe.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Coldest Steel

2. Fight With Fire

3. Unholy Rock and Roll

4. Do What Thou Wilt

5. Maax

6. Rot and Roll

7. Purge of Depravity

8. Overthrone

9. Black Thrash ‚Em All

10. Deliverer

11. One More Time

Autor

858 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *