M8l8th / Nezhegol „Wotanjugend”

Wydawca: Franteuropa Productions

Promo dostałem. Promo splitu dwóch rosyjskich kapel. Jedna z nich to M8l8th, druga zaś to Nezhegol. I tyle mi wiadomo na ten temat, bo nie dołączono do promówki żadnych informacji.

Split zatytułowany jest „Wotanjugend”, więc można się domyślać mniej więcej, w jakich klimatach poruszają się obie kapele. Zwłaszcza, jeśli widzimy zdjęcia panów z M8l8th zamawiających pięć piw, hehe. Zaczyna Nezhegol, więc niech pójdzie on i tutaj na pierwszy ogień. Cóż, jest to skoczny black metal o pogańskim zabarwieniu, dość melodyjny. Gdzie nie gdzie wstawił pan muzyk klawisze. Czysty, podniosły wokal wyśpiewuje w języku Puszkina peany na temat Mateczki Rassiji. Szczerze mówiąc to jakoś ta muzyka nie wypada jakoś najgorzej, ale i najlepiej również, hehe. Chwilami jest to po prostu dla mnie za skoczne i zbyt folkowe. Nawet miejsce na fujarkę się znalazło. Przaśne to wszystko, rzekłbym. No ja po prostu tej stylistyki zbyt nie łykam. Niezaprzeczalnie jednak lubię brzmienie języka rosyjskiego, który zaiste pięknym jest. Druga cześć splitu to wspomniany M8l8th. I tu już nie ma skoczności Nezhegol. M8l8th uderza z ciężkim, wojowniczo nastawionym black metalem – prostym i dosadnym jak przemówienia Leppera. Zasadniczo mamy tu sztorm gitar i wściekłego wokalu, znajdują się jednak i momenty spokojniejsze, a także trochę folkowej melodyki (ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż w przypadku Nezhegol). Muzyka M8l8th zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż ich poprzedników, jednak ma ona tę wadę, że jest trochę zbyt monotonna. Na rzeczonym splicie znalazł się też cover Sokyra Peruna, jednak oryginał obcy mi jest, więc się nie wypowiem na jego temat, a jedynie zaznaczę obecność.

Cóż, split odsłuchany, ale jakoś nie wywarł na mnie wrażenia. Z dwójki zespołów zdecydowanie pod względem muzycznym wolę M8l8th. Ale nie czarujmy się – po ten krążek sięgną jedynie dumni, biali chłopcy, a reszta nawet nie będzie wiedziała o jego istnieniu.

Ocena: 5,5 i 6,5/10

Tracklist:

01. Brat

02. Echo

03. Hel

04. Luschi

05. Marchem

06 Molot Balego Woloka

07. Rani Krov

08. Skrezhet

09. Strah

Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *