Lycanthropy „A.V.R.E.I.L.”

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

Większość chyba się zgodzi ze mną, że człowiek to zwierzę nastawione na konsumpcję, uznający przyjemność oraz rozkosz za najwyższe dobro i cel życia. Z tego założenia również wychodzą nasi koledzy z Lycanthropy zza wschodniej granicy. Szósty długograj zatytułowany „A.V.R.E.I.L.” (pełna nazwa: Anno volcanii, rex efferorum, imperium lucis) zaprasza nas na wycieczkę po tym, co w człowieku najgorsze.

Muzycznie mamy tu do czynienia ze śmiertelną mieszanką black/death metalu, która puści czasem oczko fanom starszego bardziej surowego grania. Same riffy są rozbudowane, wpadają w ucho i stanowią w niektórych częściach również zmianę tempa, zmiany te wychodzą bardzo równo i nie psują całej kompozycji. Praca perkusji wypada w porządku, chociaż w niektórych momentach brzmi trochę sztucznie.

Najbardziej wybija się tutaj jednak sfera wokalno-tekstowa. Oprócz typowego growlu mamy tutaj również bardziej ,,wyjące” wokale nadające odpowiedniej otoczki. Tekstowo jest tak, jak pisałem wyżej: wycieczka po tym, co w człowieku najgorsze. Seksualny sadyzm, dewiacje, zwierzęce instynkty oraz chęć konsumpcji. Wszystko to jest odpowiednio z dawkowane, tak by słuchacz się nie zanudził, a każdy „temat” został odpowiednio poruszony.

Jeśli jarają Was takie klimaty to krążek Lycanthropy już dawno powinien wylądować na waszej liście. Osoby mniej związane również powinni sprawdzić, co w trawie piszczy, ponieważ jest to naprawdę kawał solidnej muzyki, po którym nie powinniście poczuć się zawiedzeni. No, chyba że wyjdą z Was wszystkie patologiczne żądze hehe.

Ocena 8/10

Tracklista:
1. Dark Triad Of Animal In Me
2. Porn Cunning Bastard
3. Self-Absorption
4. Sexual Sadism;
5. Directive Voices In Head
6. My Delusions
7. Black Lightning
8. Bondage Slave Bitch
9. In The Middle Of Nowhere

Autor

112 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *