Lunar Mantra „Genesis”

Lunar Mantra GenesisWydawca: Invictus Productions

Dzisiaj zarzuciłem sobie na uszy trochę ambientowo – transowo – black metalowego grania w wykonaniu Szkotów z Lunar Mantra. Jeszcze w roku poprzednim goście wypuścili EP zatytułowane „Genesis”, ale ja katuję je dopiero jakieś dwa tygodnie.

Lunar Mantra lubuje się w klimatach, które można nazwać w obecnych czasach „trendy”. Sporo tu dźwięków, których nie powstydziliby się nasi krajanie z Mgły czy reprezentanci arktycznej północy ze Svartidaudi. Może jest nieco więcej „kosmicznego” klimatu w dźwiękach generowanych przez Lunar Mantra, ale zasadniczo jest to muzyka tematycznie zbieżna z wyżej wymienionymi kapelami. Co mnie zasadniczo bardzo cieszy. Ciekawe jest jednak to, że „Genesis” nie zaskoczyło mi z miejsca. Myślę jednak, że było to spowodowane moją ignorancją. Nie poświęciłem tej muzyce należytej uwagi. Dopiero gdy „na spokojnie” z kieliszkiem wina w ręku usiadłem przed kolumnami, uderzyła mnie ta muzyka z całą mocą. Świetne, hipnotyczne klimaty tworzą nam obywatele Wysp Brytyjskich. Doskonale „bujający” materiał. Można faktycznie odlecieć w dalekie galaktyki na sonicznej fali generowanej przez Lunar Mantra.

Krążek naprawdę wart jest polecenia. Przeglądałem ostatnio oferty naszych polskich kramów muzycznych w poszukiwaniu tego tytułu, na razie bez sukcesu. Jeśli tylko nadarzy się okazja, to odchudzam portfel o odpowiednią sumkę, bo muzyka ta warta jest posiadania w fizycznej formie.

Ocena 8,5/10

Tracklist:

1. Ingress, Thy Web Hast Spun
2. Stellar Catacombs
3. Wealth Has Become the Shrine of Azazel
4. Xanthotic Madness
Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *