Lucifer „Feeding The Machine”

Nawiedził mnie sam Lucifer i rozkazał zrecenzować jego ostatnie dokonanie. A było nim ostatnie demo zatytułowane „Feeding The Machine”, a nie pomoc w wyborze papieża z Argentyny…

Bo akurat nie o tym Lucyferze mowa, hehe. Ten goszczący u mnie pochodzi z Litwy i para się death/thrash metalem. Ich ostatnie jak dotąd demo to kwadrans muzyki podzielony na trzy utwory. Cóż mogę o tym powiedzieć? Że niespecjalnie mi leży taka muzyka. Brzmi zbyt nowocześnie i zbyt melodyjnie – ja nie z tych, co łykają wszystko opatrzone naklejką „thrash”. Numery z „Feeding Machine” są zbyt monotonne, pomimo tego, że pozornie zapierdalają przed siebie thrashującą motoryką. Ale jak człowiek słucha ich pod rząd kilka razy, to się gubi, zapętla i nie wie, czy już zaczęło się od nowa, czy jeszcze nie skończyło się poprzednie okrążenie. Słychać, że zespół chciałby grać coś w stylu bardziej nowoczesnego thrash metalu, coś pod Machine Head albo Testament niekiedy…. I jeszcze cały czas po głowie chodzi mi jedno porównanie, ale co moment mi ucieka zanim je wyartykułuję – a czuję, że byłoby ono trafione. Ale jak widać alzhaimer zbiera swoje żniwo wśród redaktorskiej braci, hehe. Przyczepię się jeszcze do solówek, które dla mnie nie do końca są przemyślane i dopasowane do utworów, a także do wokalu, niby czytelny, a z lekką growlową chrypą i chyba jeszcze zmodyfikowany lekko w studio… No przekombinowane to wszystko. I nie wróżę im wielkiej kariery, jako, że młodzież obecnie to raczej woli faktycznie thrash, ale brzmiący oldskulowo, a u Lucifer tego nie ma.

Cóż, jak dla mnie to ta muzyka nie niesie ze sobą niczego ciekawego. Takich zespołów jest wiele – co najwyżej przeciętnych, niezdecydowanych jeszcze co chcą grać. To nie dla mnie.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Feeding the machine  
2. Killchain  
3. Harmony

 

Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *