Likvann „Furet og Værbitt”

likvann

 

Wydawca: Werewolf Promotion

Debiut Likvann, to była pierwsza słuchana przeze mnie płyta ze sporej dawki, jaka przyszła swojego czasu z Werewolf Promotion. Większość zrecenzowana, a materiał tej jednoosobowego projektu prosto z Norwegii wciąż nietknięty słowem. Czas to zmienić.

 

Likvann przez niespełna 43 minuty prezentuje nam black metal prosty w przekazie, żeby nie powiedzieć: nie wymagający od słuchacza wielkiego „usznego” zaangażowania. Muzyka do bólu wręcz wtórna, ale tak szczerze powiedziawszy niespecjalnie przeszkadza to w jej odbiorze. Black metal z prostymi i oczywistymi riffami, do tego równie mało skomplikowana perkusja, będąca tutaj dość istotnym filarem poszczególnych utworów. Całość okrasza jakże uroczy trel, czyli czarny jak smoła wyrzyg za który odpowiedzialny jst  Skabb – jednoosobowa rada nadzorcza Likvann. Nie może się nie podobać. Oczywiście jeśli jesteście fanami takiego grania. Nie żeby od razu czołówka, ale myślę, że całkiem mocny środek tabeli. A to jak wiadomo miejsce doskonała do atakowania. Z drugiej strony i do spadku z ligi. Są i tacy, którym w takim miejscu dobrze i ruszać się z niego nie mają zamiaru. Często  mało wyraziste to bandy. Zobaczymy co to z Likvann będzie, ale w kajeciku nazwa zapisana. Nie można nie wspomnieć na koniec, że ten materiał to Norwegia. Czuć to pełną gębę z dźwięków, okładki i liryków. Debiut Likvann polecany jest dla fanów Ildjarn (rzecz jasna nie z czasów dajmy na to „Hardangervidda” ) i ciężko się z tym nie zgodzić. Ja tak sobie dodam od siebie, że odnoszę wrażenie, że Goatmoon to band, który Skabb  sobie lubi włączyć do obiadu. Warto zaznaczyć obecność dwóch coverów: „Pesttanz” Absurd i „Mellow Bakkar…”. Oba odegrane w zdecydowanie bardziej „brudny” sposób od oryginałów. Bardziej przekonuje „Mellow Bakkar…”.

 

Materiał jak wspomniałem wypuścił Werewolf Promotion i tam też – jeśli jesteście zainteresowani – go nabędziecie w cenie  mniej więcej 3 piw w knajpie. A ja czekam na kolejne wydawnictwo Likvann.

Ocena:7/10

Tracklist:
01.Vilje av Stål, Født i Nord
02.Artilleri
03.Stolt
04.Bli Med Til Døden
05.Pestdans (Absurd cover)
06.Furet og Værbitt
07.Mellom Bakkar og Berg
08.En Eim Av Ubehag
09.Ende

Autor

3478 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *