Leviathan “Memento Mori / C’est la vie”

Wydawca: Thrashing Madness Productions

I tu przyznam, żem zaskoczony, bo o ile kojarzyłem wcześniej chyba wszystkie wydawnictwa, które Leszek wznowił pod szyldem Thrashing Madness Productions, o tyle Leviathan to ja chyba nawet z nazwy nie znałem.

I właśnie po to są takie reedycje, jak opisywana właśnie „Memento Mori / C’est la Vie”. Sam byłem ciekaw co też tutaj dostaniemy – szybko się więc przekonałem, że to jest dobry thrash/death metal, gdzie trochę inspirowali się niemieckim Destruction zapewne, a trochę z innej mańki, sceną brazylijską. A przynajmniej jeśli mowa o dziesięciu numerach z pochodzącego z 1990 roku demo „Memento Mori”. Wydany dwa lata później materiał „C’est La Vie” w zasadzie trzyma się tej samej ścieżki, ale jakby mocniej skręcając w death metalowa stronę. Trochę mniej tu thrash metalowych łamańców, a więcej wściekłego deciora. Zresztą, nie tylko pod względem kompozycyjnym, sama produkcja też jest jakby mocniej osadzona w tym gatunku, bardziej zbasowana. Aż dziw, że nie poznałem tej kapeli wcześniej, nawet jakoś mi się nie kojarzy, żeby okładka przewinęła mi się przed oczyma. A przecież chłopaki tak pięknie masakrują. Zdarza się jednak że heheszkują chłopaki, wiadomka – nie wszyscy to lubią, ale co tam, żenady nie było, nawet w bonusowym „Nasza wódka niebieski kolor ma”, hehe… Na koniec dostajemy jeszcze kawałki z demówki nagranej pod szyldem Lewiatan (dopiero potem się zamerykanizowali na Leviathan, heh…) – choć tu brzmienie jest dość kiepskawe i raczej stanowi zapis kronikarski niż miałby być jakimś artystycznymi walorami wielce nacechowany. Oczywiście jak to bywa przy wydawnictwach tego typu, tak i wznowienie Leviathan można pochwalić za bogatą książeczkę ze zdjęciami, wywiadem i flayerami.

Cóż, może panom i paniom, którzy dziś mają czterdzieści plus zrobi się całkiem miło na wieść, że „Memento Mori / C’est la Vie” są znów dostępne. Inni mogą zaś dotknąć (a raczej posłuchać) kawałka historii polskiego podziemia.

Tracklist:

1. Intro
2. Granica życia cz.I
3. Upadek
4. Prezent zza światów
5. Ruchy gruchy
6. Granica życia cz.II
7. Syberiada
8. Abbaddon
9. Lewiatan
10. Święto zmarłych
11. Intro
12. K.F.A.H. Attack  
13. Self Examination  
14. Sharkmania  
15. Rage  
16. Dirty Dozen  
17. Romeo & Vodka  
18. Bonus  
19. Intro 
20. Syberiada   
21. Reinkarnacja II   
22. Wolność we mgle   
23. Abbadon   
24. Błędne koło   
25. Ojciec chrzestny   
26. Święto zmarłych 
Autor

12460 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *