Kutabare / Contaminated „Death Sick / Funeral Erection”

Wydawca: Blood Harvest Records

Miło mi powiadomić, że dziś wyjechał na warsztat split dwóch kapel zajmujących się graniem mięsistego death/grind’a. O tyle jest to ciekawe, że z taką muzyką jakoś mi ostatnio nie po drodze.

Niemniej jednak czasem potrzebuję smaku surowej padliny w ustach, więc oto jest. Oba ansamble pochodzą z Australii. Pierwszy kawałek prezentuje nam zespół Contaminated. Wysryw, którym skalali tym razem Matkę Ziemię, nazywa się „Death Sick”. Numer rozpoczynający się totalnym sonicznym rozpierdolem, przechodzącym w ciężki wałek i to ta powolna część podoba mi się najbardziej. Potem kawałek znowu się rozpędza i tak to się kręci. Drugi numer to „Funeral Erection” od Kutabare. Tu jest moim zdaniem trochę ciekawiej. Więcej przestrzeni, więcej grindu i trochę więcej Napalm Death. Zasadniczo przyjemnie mi się słucha tego materiału. Niestety, jak to w takich przepadkach bywa, te niecałe 4 minuty na każdy zespół sprawiają, że nie bardzo jest o czym pisać. Jeśli bliska Waszemu bezguściu muzycznemu jest australijska scena death/gnid, to niezwłocznie powinniście zaopatrzyć się w ten materiał.

Jeśli jednak lata wam ten temat miękkim kalafiorem, to zaoszczędźcie sobie dolarów australijskich i kupcie sobie coś innego.

Ocena: 7/10

Side A
1. Contaminated – Death Sick
Side B
2. Kutabare – Funeral Erection
Autor

866 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *