Kurnugia „Tribulations of the Abyss”

Kurnugia Tribulations of the AbyssWydawca: Blood Harvest Records

To pierwszy materiał Kurnugia w ogóle, a ja po jego odsłuchaniu już wiem, że jeśli panowie nie zaczną kombinować, to wkrótce mogą stać się pożądaną nazwą wśród death metalowych maniaków.

Niby „Tribulation of the Abyss” to debiut, ale osoby tworzące ten zespół to już nie takie żółtodzioby bo terminowali między innymi w Nunslaughter czy Decrepit, czyli zespoły uznane już w death metalowej lidze.Pod nazwą Kurnugia kontynuują sianie death metalowego ziarna – w surowym, ascetycznym stylu. Gardłowy growl, brzmienie rodem z lat dziewięćdziesiątych, tnące jadem gitary i wijące się solówki to esencja dwóch numerów zawartych na „Tribulation of the Abyss”. Dziesięć minut wystarcza na pierwszy kontakt i po tym czasie ja mogę stwierdzić, że to jest naprawdę porządny ochłap w starym, solidnym death metalowym stylu. Nie wiem, jak to się sprawdzi przy pełnowymiarowym albumie, jednak EPka wypada nieźle – główną siłą muzyki na niej zawartej jest zaś mrok i siła przekazu, która może przywodzić na myśl wczesne płyty Deicide, Sadistic Intent czy Merciless.

To teraz czekamy na rozwój wypadków i czy dobra wróżba, jaka zjawiła się wraz z debiutem Kurnugia nie obróci się wniwecz. Póki co jest dobrze.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Plague Winds  
2. Diseased Angels

 

Autor

12145 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *