Kurgaall „Satanization”

Wydawca: Hammer of Damnation

To mój pierwszy muzyczny – chyba, że szwankuje mi pamięć – kontakt z tym włoskim projektem. Na scenie obecny jest on od 2005 roku. Na koncie ma między innymi trzy duże materiały. Jakoś do tej pory było nam nie po drodze. I w sumie to mogło tak pozostać. Niestety najnowszy pełnowymiarowy krążek zawitał do mojego odtwarzacza.

Zacznę od największej zalety „Satanization”. Płyta ta trwa jedyne 35 minut (bez dwóch sekund). Przelatuje więc przez odtwarzacz. Wpada uchem jednym i bardzo szybko z narządów słuchu wylatuje. Piękna sprawa, bo szkoda czasu i głowy dla nudy z którą się tutaj stykamy. Materiał ten zaliczam do gatunku „Belphegor i inne tego typu gówna”. Jeśli wiecie co mam na myśli. Jeśli nie – nie próbujcie się dowiedzieć. Lub robicie to na własną odpowiedzialność. To black metal, który w zasadzie mógłby nie istnieć. Jego obecności na świecie nie usprawiedliwia nawet najbardziej niecny plan Boga polegający na podszeptywaniu ludziom idei tworzenia takich zespołów, by strywializować, upokorzyć i w ten sposób rozpierdolić ten gatunek od środka. Wyprowadzić go na mielizny, gdzie osiądzie i zardzewieje w zapomnieniu.

Trochę tutaj bezpłciowych popłuczyn po Marduk, wybrzmiewa też Setherial. A na to wszystko nakłada się kolczugowo-łańcuchowo-paintowa stylistyka Kurgaall. Co czyni całość jeszcze mniej strawną z mojego punktu widzenia. Trochę śmieszno, trochę straszno, a nade wszystko – jak już wspomniałem – nudno. W zasadzie poza utworem tytułowym (który i tak gdzieś mniej więcej w połowie zaczyna się dłużyć) i Widow Son’s nie mam tutaj nic, co da szansę zapamiętać ten materiał na dłużej niż tydzień.

Jeśli mimo tego co napisałem, zamierzacie zapoznać się z 4 dużym materiałem Kurgaall, to jesteście przekorni, wiedzie Wami ciekawość, czy  to naprawdę jest takie słabe, albo znaleźliście swój stracony czas. I nie macie teraz co z nim robić. Więc będzie marnować go na głupoty. Ale nie polecam.

Ocena 3,5/10

Tracklist:

01.Demystification of Christ
02.Baussant
03.Nox Diaboli
04.Widow’s Son
05.Superior Cult of Satanism
06.Voivoda
07.Chapel of Astaroth

Autor

3746 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *