Krusher „MetaLOA”

Krusher  MetaLOAZ nowym krążkiem po kilku latach ciszy uderza podkarpacki Krusher. Jakoś tak się złożyło, że wcześniejsza płyta całkiem mi się spodobała, choć nie wszyscy moje zdanie podzielali. A czy coś się zmieniło teraz?

Ano trochę. Od wydania debiutu do wydania „MetaLOA” minęło sześć lat. Przez te sześć lat zespół niewątpliwie się rozwinął, tylko że akurat nie w tę stronę, w którą mi byłoby z nimi po drodze. Pamiętam, że na „Forward” to był taki przyzwoity power/heavy metal. Nowy album z kolei to dalej power/heavy, ale z niepotrzebnymi dodatkami jak smyczki, akordeony, klawisze, za dużo ballad, wolnego śpiewu. Krusher chce wykorzystać potencjał Klaudii, która głos ma dobry – i zaprezentować nam muzykę skręcającą w zbyt melodyjne jak dla mnie rejony. Może to z uwagi na damski wokal, ale chwilami kojarzy mi się to z mocniejszymi kawałkami Closterkeller czy innego Moonlight. Może poza takim „Solvent”, gdzie mamy trochę bardziej różnorodnie w kwestii wokalu, no i jakby bardziej klasycznie jeśli chodzi o samą muzykę – fajny, mocny heavy metal, taki jak wcześniej (choć klawisze bym stąd wykreślił). No ale niestety większość tego albumu nie trafia do mnie, jest po prostu za lekko, zbyt melodyjnie, za wiele balladowych fragmentów, no a te szybsze też już w większości opisałem. Tak jakby Krusher ciągnęło do bycia polską odpowiedzią na Nightwish. I nie uratuje tego nawet pewne przymrużenie oka, które da się wyczuć w kilku tekstach, doborze coveru czy fotkach wewnątrz bookletu.

Krusher młodym zespołem, to może jeszcze wrócą na drogę heavy metalu, czego im życzę. Czy ktoś mnie słyszy?

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. MetaLOA  
2. Hive  
3. Ogień  
4. Raven  
5. Za Karę  
6. Solvent  
7. Poker Face (Lady Gaga cover)  
8. Wiatr  
9. Lutuj Janek  
10. Watra

 

Autor

11731 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *