Kringa „Feast upon the Gleam”

Wydawca: Terratur Possession

Ilu z Was czekało na debiutancki album horda Kringa? Sądzę że niewielu… Moja pierwsza styczność z tym zespołem raczej nie sprawiła, że z mokrymi gaciami wyczekiwałem pierwszych informacji na temat „Feast upon the Gleam”.

Mało tego, pamiętam, że koncert, który zagrali w Krakowie, raczej mnie znudził, niż porwał. EP-ki to też niestety nic nadzwyczajnego. Skoro już sobie ponarzekałem jak stary dziad, to teraz faktycznie zaprezentuję Wam debiut Kringa od właściwej strony. A jest nad czym się pochylić. Kringa chyba wyciągnęła wnioski z poprzednich wydawnictw. „Feast upon the Gleam” to płyta, której nie da się nazwać sztampową. Jestem poruszony tą płytą, nie spodziewałem się po tym zespole niczego nadzwyczajnego, a dorastałem bardzo ciekawą wariancję na temat black metalu. Sporo skojarzeń mam np. z Mare. Muzyka jest bardzo oryginalna, potrafi zaskoczyć, a najlepsze jest to, że wszytko to podane jest w nieskomplikowanej formie. Uwielbiam takie płyty, niby proste, ale w tej prostocie podana jest tak wielka ilość interesujących panteonów, że trudno je wszystkie zliczyć, a co dopiero wymienić. Płyta zaskoczy Was na każdym kroku. Każdy numer ma jakiś element, który wpada w ucho. Płyta ma własną tożsamość, nie jest to kopiowanie żadnego stylu, a próba stworzenia własnego. Na szczególną pochwałę zasługują tu wokale i warstwa tekstowa. Świetna, zróżnicowana barwa i wpadające w ucho teksty, to mogłyby być składowe muzyki z zupełnie innych rejonów. Ale nie. Tu mamy czarny jak smoła black metal. Jestem też w stanie wyobrazić sobie, że płyta ta za swoją melodykę, może znaleźć sobie tyle samo przeciwników, co zwolenników.

Ja jestem zdecydowanie w grupie zwolenników. Polecam sprawdzić nową Kringę, bo jest to naprawdę mocna tegoroczna pozycja na światowej scenie BM.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. As Kaleidoscope Patterns Arise
2. Unwind the Gap Anew
3. To Sleep in Vermin Velvet
4. Eroding Passage
5. Cloak of Unbound Fears
6. Eyers of Stone
Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *