Krater “Urere”

Krater - UrereWydawca: Eisenwald Tonschmiede

Obrodziło ostatnio wydawniczymi nowościami z niemieckiego landu, niczym niechcianymi azylantami w Europie. Niby to fajne, bo jak zwykło się mówić od przybytku głowa nie boli (co pewnie Angela miała na myśli). Z drugiej zaś strony, nie ilość, a jakość przecież się liczy (o czym Angela już pewnie nie wie).

Tak więc trzeci album Niemców z – swojsko brzmiącego – Krater właśnie kręci się w moim odtwarzaczu już po raz nasty. I zaczynam powoli w końcu dostrzegać jego dziury… Przepraszam, zalety. Niemce bowiem – w przeciwieństwie do azylantów – doskonale potrafili wkomponować się w styl dobrze wszystkim znanego Watain. Co już powinno Wam nakreślić rejony, po których się ów dziura… sorry, zespół porusza. Mamy więc na “Urere” całkiem rytmiczny, blastujący na pełnych obrotach black metal (“Hunger Of Ropes”) obsypany sporą ilością death metalu (“Anti-Vists”) z solidną porcją szwedzkiej szkoły uzupełnionej o heavy metalowe przystawki (solówki w “Flammen Im Vakuum”). I jeśli dorzucimy do tego kotła całkiem zacną dawkę doom metalowych walców (chociażby w “Vexillum Luciferi”), które tworzą specyficzny, piekielny wręcz klimat, otrzymamy album prawie idealny. Prawie, bo żeby nie było tak pięknie, na “Urere” mimo wszystko nie znajdziemy nic odkrywczego, co mogłoby zaskoczyć i przykuć na dłużej. Wszystko już gdzieś było w tym czy tamtym hordzie, a swoistego rodzaju zbytnia sterylność przejawiająca się w brzmieniu, dodatkowo ujmuje temu krążkowi naturalności i surowości (choć miejscami mięso leci), którą ceni sobie coraz więcej słuchaczy (w tym i ja).

Co by nie gdybać. “Urere” to perfekcyjnie odegrany krążek, który z nieśmiałością stara się wybić ponad przeciętność, a który z pewnością zadowoli swoich fanów na tyle, że wydadzą na niego te parę ojro z przyznanego jak zwykle co miesiąc socjalu.

Ocena: 7/10

Tracklista:
01. Initiation
02. Non Serviam
03. Bury The Light
04. Flammen Im Vakuum
05. Anti-Vists
06.Vexillum Luciferi
07. Hunger Of Ropes
08. Nerven-Gift
09. Lust To Burn
10. Still Alive In That Place

Autor

477 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *