Kraanium „Post Mortal Coital Fixation”

Wydawca: Comatose Music

Dziś proszę ja Was mamy do czynienia z zespołem z Norwegii. Rzut oka na zdjęcia i pewnie co poniektórzy się zdziwią – gdzie oni mają kurwa ponure miny i corpsepainty? A ja się pytam – po jakiego chuja brutal death metalowcom corpse painty?!

Zdziwieni? A nie powinniście, bowiem Kraanium to zespół, który jest całkiem uznaną marką w dziedzinie brutalnego deciora. Już po okładce można wnosić, czego należy spodziewać się w zetknięciu z „Post Mortal Coital Fixiation”. Rytmicznego zarzynania ciężarnych kobiet, babrania się w bebechach ich wypatroszonych mężów, rozgniatania walających się po podłodze płodów. Tak, Kraanium mają lekko nasrane w tych ich norweskich łbach. W sumie dobrze, że swoje pomysły wyrażają poprzez muzykę, która zaś jest całkiem znośna. Dużo tu walcowatych, zgniatających riffów, ale czasem Kraanium raczy przyspieszyć – zaznaczam jednak, że „Post Mortal Coital Fixiation” nie porwie Was szybkością znaną z innych brutal death metalowych aktów. Wspólne z większością z nich są zaś na pewno sample, niektóre zawierają nawet złote myśli typu „Nie możesz bić swojej żony. Chyba, że to kurwa.” – w zasadzie można tu odczytać nutkę katolickiej nauko społecznej kościoła, hehe. Ale wracając do muzyki – Kraanium nie sili się na urozmaicanie swojej muzyki, jednak rozumiem, że to taka specyfika death metalu inspirowanego sceną amerykańską. I ją przyjmuję, jednak nie jest to na pewno krążek, który wywróci moje życie do góry nogami. Jest to na pewno album, który doda trochę brutalnej rozrywki, gdy tego potrzebuję. A czasem właśnie nachodzi mnie na puszczenie sobie czegoś po prostu brutalnego. Z czasem nawet nie przestaje przeszkadzać mi nie najciekawsza perkusja, werbel konkretnie. Na końcu jest tu też cover, ale w ogóle nie znam kapeli, którą przerobiono więc nie skomentuję, jak wypadło.

Kraanium po prostu rżną solidnie, jak nekrofil miesięczne zwłoki i wszyscy są dzięki temu zadowoleni. Nawet zwłokom już wszystko jedno.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Post Mortal Fixation
2. Stillborn Necrotic Fuck Feast
3. Bursting Rectal Sores
4. Compulsive Mutilation Disorder
5. Slurping the Vaginal Pus
6. Crack Whore Pounding
7. Coprophagial Asphyxiation
8. Slammed Kranial Remains
9. Sculptures of Perverse Suffering
10. Baptized in Boiling Sewage
11. Orgy of Cannibalistic Fornication
12. Entrails Full of Vermin (Abominable Putridity cover)
Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *