Kraanium „Chronicles of Perversion”

KraaniumWydawca: Comatose Music

Kraanium należy do tego sortu zespołów, które tak naprawdę stoją w miejscu, a konkretnie po szyję w ludzkich wnętrznościach i ekskrementach. I im i słuchaczom taka sytuacja odpowiada.

Recenzowałem ich bodajże przedostatni album i nie chce by to co teraz powiem zabrzmiało pejoratywnie, ale nie czuję zmian w ich muzyce. Przez trzy lata nie zrobili ani kroku w przód czy  tył. Z drugiej strony, spodziewałem się tego, bo po co zmieniać coś, co jest w porządku? „Chronicles of Perversion” zawiera dokładnie taką samą muzykę – brutalny death metal (ponoć można używać tutaj dopisku „slam”), osadzony w szybkich i wolnych tempach na zmianę, którego struktura przypomina mielenie mięsa – jak idzie sam tłuszczyk, to wszystko leci ładnie i miło, a jak natrafi się na chrząstki, kostki, ścięgna, nieprzetrawiona zawartość żołądka. Do tego wokalista wręcz kwiczy z zachwytu. Jednym słowem nic nowego tu nie znajdziecie (OK, to było pięć słów). Tu i tam zespół dorzuci jakiś sampel. No a na okładce, same smakowitości, o ile kogoś pociągają kobiety w stanie zaawansowanego rozkładu, do tego nie do końca kompletne pod względem ilości kończyn. Dzięki tym wszystkim zabiegom Kraanium wpisuje się idealnie w cały ten brutal gore death metalowy kanon, w którym brodzi tak naprawdę już kilkanaście lat. Jest to muzyka skierowana raczej do konkretnego grona odbiorców i wątpię, by spodobała się maniakom Stratovarius na przykład. Ja do niej nic nie mam, od wielkiego dzwonu mogę posłuchać. Do tego Kraanium mieli przyzwoicie i jakoś ten „Chronicles of Perversion” trafia w mój gust. Co dziwne, bo w większości takie albumy mi nie leżą.

No to jak już przeczytaliście streszczenie to sami sobie odpowiecie, czy chcecie wskoczyć do tego basenu, potaplać się i nałykać, czy opuszczacie tę imprezę.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Rock Filled Orifice  
2. Human Skin Fuck Doll  
3. Hung by Your Entrails  
4. Destined for Surgical Defilement  
5. Evisceration of Pre-Teen Cadavers  
6. Chronicles of Perversion  
7. Acid Cumbustion  
8. Rusty Knife Defloration  
9. Fermented Uteral Mastication  
10. Sodomize Her Headless Corpse  
11. Revisitate to Mutilate

 

Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *