Korpus – Respekt unpacking

Wydawca: Castel Gandolfo records

Nie mogłem doczekać się tego wydawnictwa, siedziałem przy oknie, oblizując swe wargi z emocji, oczekując na listonosza. Po 3 długich miesiącach zobaczyłem gestapowca w niebieskim uniformie (łudząco przypominał wokalistę z czołgu). Emocje sięgnęły zenitu, wessałem dupą prześcieradło i w zwierzęcym szale wyrwałem z rąk listonosza mojego Die Hard boxa zespołu Korpus. Zapytacie się, co zawiera ten box? Otóż drodzy metalowi bracia i siostry wersja ta różni się od standardowej wersji tym, że posiada samą płytkę z muzyką, która nie jest uwzględniona w wersji dla biedaków. Album Respekt otwiera przebojowy kawałek zatytułowany AS, jest to faktycznie prawdziwy AS na tej płycie! Gdy poleciały pierwsze riffy, poczułem się jakby sam szatan zaczął mną miotać o drzwi burdelu. Co za siła! Do mojego pokoju wpadli nagle rodzicie i niczym poparzeni zaczęli tańczyć ze mną pogo! Jednak tańce szybko się skończyły, ponieważ ojciec przez przypadek wysprzęglił matce w twarz a ta obrażona poszła. Nie ma się co dziwić grupa często jest porównywalna do zapomnianej już kapeli Motorhead czy też Northern Plag. Później jest kawałek Nafta o piciu nafty i chyba nawet coś o pozyskiwaniu naftaliny było… Dalej kolejny HIT, wałek pod tytułem Żądło. Opowiada on o żądleniu swoich fanek (żyją jeszcze jakieś?) wiadomo gdzie hehe. Teksty to prawdziwa poezja, której nie powstydziłby się sam Glaca. Nie chcę Wam spoilerować, o czym jest reszta utworów, bo każdy kolejny track to taki sztos, że momentalnie wyrzuciłem swoje płyty Nocnego Kochanka, CETI czy też Luxtorpedy, ponieważ nie umywają się do tego rockowego pazura!

Jest to absolutny mus dla każdego szanującego się fana ciężkich brzmień. BA! Sama trasa cieszy się cholernie wielką popularnością, że bilety są wyprzedane na następny dzień (sam sąsiad zjeżdżał tirem z Dortmundu, gdy się dowiedział, że Korpus gra w pobliżu). Imprezy są jeszcze lepsze dzięki równie świetnym supportom w postaci bitboxującej geriatrii.

Album roku!

Ocena: 1 J = 1/3600000 kWh ≈ 0,278×10−6 kWh/10

Tracklista:
1. AS
2. NAFTA
3. ŻĄDŁO
4. TAJEMNICE
5. POSTE RESTORANTE
6. BAL ŻEBRAKÓW
7. ESEMES
8. IMPERATOR
9. NIENASYCENI
10. RESPEKT

Autor

198 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *