Kingdom „Rotting Carcass Arise upon the Burial Mound”

Wydawca: Godz ov War Productions

No i pięknie. Niemal ze szwajcarską dokładnością ukazuje się nowa płyta Kingdom. Panowie w zasadzie swoją pozycję na polskiej scenie ugruntowali już dwa albumy temu. A teraz potwierdzają, że, parafrazując klasyka, to miejsce po prostu się im należy.

„Rotting Cacrass upon the Burial Mound” to kolejna dawka smolistego metalu śmierci, z elementami czarnej sztuki. Od razu powiem – nowa płyta podeszła mi bardziej niż poprzedniczka, „Putrescent Remains of the Dead Ground”. Przyznam jednak, że nie wiem dlaczego, bo zespół nie zmienił drastycznie swego stylu, a i faktura za recenzję nie opiewała na mniejszą kwotę, hehe. Dobra, żarty na bok. Najnowszy opus Płocczan jest jak na mój gust po prostu bardziej przemyślany, jednolity i zaaranżowany w bardziej kompleksowy sposób. Jest po prostu lepiej. Podoba mi wyważenie między wolniejszymi fragmentami a tymi najszybszymi, iście huraganowymi. Przy czym zwróćcie uwagę, iż wolne fragmenty wcale nie są lżejsze czy lepiej przyswajalne. Jak dla mnie, nawet takie instrumentalne wtręty po prostu tchną jakimś zatrutym złem. Na przykład dostajemy taki „Zatracony w Obłędzie”, który może i jest czymś w rodzaju interludia (acz nie do końca), a po nim wjeżdża na pełnej kurwie „Cadaver Purgatory”. A następnie znów lekka zmiana, dostajemy posępnymi, kościelnymi klawiszami w „Rotting Carcass Arisen”, którym wtóruje genialny bas, a za nim wjeżdżają wolne niczym kondukt żałobny gitary.Rotting Cacrass upon the Burial Mound” przesiąknięta jest klimatem zła, do tego chyba jest wolniejsza w porównaniu do poprzedniczek. Słuchając jej czujecie jak Wasze ubranie przechodzi zapachem pustego grobu. Mi taki perfum jak najbardziej pasuje.

A na cover dostajemy przeróbkę jednego z lepszych utworów Samael – „Baphomet’s Throne”. Co tam się dzieje, co się dzieje… Piękne zwieńczenie świetnej płyty.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Dark Light Rising
2. Świątynia zepsucia
3. Zatracony w obłędzie
4. Cadaver Purgatory
5. Rotting Carcass Arisen
6. Otchłań zapomnienia
7. Burial Mound
8. Echo duszy utraconej
9. Devourer of Light
10. Baphomet’s Throne (Samael cover)
Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *