Khthoniik Cerviiks „Heptaedrone”

Khthoniik Cerviiks HeptaedroneWydawca: Iron Bonehead Poductions

Khthoniik Cerviiks to twór powstały po rozpadzie (lub rozkładzie, jak kto woli) dwóch niemieckich kapel Ignis Uranium i Zuul. Nie były to zbyt znane kapele. Mam nadzieje, że w przypadku Khthoniik Cerviiks będzie inaczej, bo grają oni bardzo przyjemnie.

„Heptaedrone” to ich demówka, którą mam niewątpliwą przyjemność właśnie słuchać. Podczas tego rytuału wylewa mi się na głowę wiadro death/black metalowej smoły. Z tą różnicą, że ja robię to dla przyjemności, a nie dla lansu jak to teraz jest w modzie (osobiście czekam na ice bucket challenge Macierewicza hehe). Musze przyznać, że leży mi to granie. Jest w tym zajebisty balans miedzy metalem śmierci a czarnym metalem, choć chyba z przewagą tego drugiego. Mamy tu i mocne kanonady w stylu marszowo – rozkurwiającym, ale i bardzo ciekawe zwolnienia. Dlatego ja do napisu na szufladce, w której znajduje się muzyka Khthoniik Cerviiks dodałbym jeszcze słówko „doom”. Iron Bonehead to zaiste niesamowite miejsce. Niczym wylęgarnia zespołów, które obrastają kultem hehe.

Czy tak będzie w przypadku Khthoniik Cerviiks? Mam przekonanie graniczące z pewnością, że tak może być. Nam jedynie pozostaje czekanie na pełne wydawnictwo Niemców a w międzyczasie można sobie tą demóweczkę zamówić, bo limit jest dość srogi a muzyka naprawdę konkretna.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Khthoniik Cerviiks Exhalement
2. The Grand Sidereal Swindle
3. Colliding Spheres Bend Solar Years
4. Elektriik Redeemer
5. Magmatiik Moil
6. Black Hole Neurotransmission
7. Moraines of Molten Light (Khthoniik Cerviiks Inhalement)

 

Autor

754 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *