Khaoz „Twist the Knife a Little Deeper”

Wydawca: Rusty Cage Records

Z kraju, który jest koszmarem konserwatywnej części polskich wyborócw – Holandii, przyleciała światłowodem debiutancka epka zespołu Khaoz.

Holendrzy jak to Holendrzy, łupią death metal, bo z czym innym może kojarzyć się metal z tego kraju, hehe? Na „Twist The Knife Slowly” mamy pięć kawałków topornego death metalu w europejskim stylu. Epkę ta przesłuchałem dobre kilkanaście razy, ale ta wielokrotność spowodowana była raczej moją wrodzoną sumiennością, niż niekłamaną przyjemnością z obcowania z kwintetem. To znaczy, może źle to zabrzmiało – Khaoz nie jest zły, ale nie jest też i rewelacyjny. Muzyka jest prosta jak cep, nieskomplikowana, odegrana w większości w średnich tempach, chwilami nawet ocierająca się o death/doom, który jest znakiem rozpoznawczym ich pobratymców z Asphyx. Niestety, nie ta klasa. Na „Twist The Knife Slowly” wkurwiają mnie przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwszą są wokale. O ile rasowy, głęboki growl jest w porządku, to drugi, skrzekliwo – rozdarty kojarzący mi się z grandem jest i niepotrzebny i… śmieszny. Tak więc zdublowane wokale uważam za chybione. Drugą drzazgą w dupie są niestety same kompozycje – mało zróżnicowane i raczej nieciekawe. „Twist The Knife Slowly” po prostu szybko się nudzi, a przecież to tylko epka.

Średnia ta epka, no ale z drugiej strony to dopiero debiut. Poczekajmy więc na pełnowymiarowy album i może wtedy się przekonamy, że Khaoz potrafi przypieprzyć jak należy.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Only to the Worm
2. Misanthropy
3. Shattered Light Insanity
4. Inveterate Fantasy
5. Lost in Serenity
Autor

10666 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *