Jane Dark „Voices from the Deep”

Wydawca: Terror Blast Production

Słyszałem o tym zespole trochę, a w większości były to słowa pochwały. Gdy więc zostałem obdarowany krążkiem Jane Dark sprawdziłem szybko, cóż to za kapela i co ma mi do zaoferowania.

Zasadniczo, „Voices From The Deep” to death metal. Gdzieś ktoś mu na siłę próbował przyłatać „oldskulowy”, ale się na to nie nabierajcie. Kapela z Macedonii nie jest kolejną kalką Grave czy Dismember, ani Incantation. Z drugiej strony, na pewno nie jest to też żadne nowoczesne granie. Jane Dark porównałbym do wczesnego Paradise Lost na przykład. Jedyny problem to taki, że ja za Paradise Lost nie przepadam. Jak zaś sprawa się ma z muzyką Jane Dark? Cóż, chwilami mielą panowie naprawdę nieźle, nie jest to nic ultra brutalnego, melodyka ich utworów jest na pewno do przełknięcia dla większości słuchaczy (choć żaden z nich melodyjny decior), do tego nad całym albumem unosi się jakaś taka ponura, lekko melancholijna aura. No cóż, dziwnie i trudno opisuje się muzykę tej kapeli, bo chwilami słucha się jej z zaintrygowaniem, ale w wielu momentach po prostu mi się nudzi. Ewidentnym minusem „Voices From The Deep” jest długość trwania poszczególnych jej numerów, co automatycznie przekłada się na czas trwania całej płyty (logiczne, prawda?). Muzyka Jane Dark chwilami po prostu strasznie mi się dłuży, pomimo że całość nie brzmi źle, w kilku momentach można tupnąć głową, jednak w innych można przybić gwoździa czołem z nudów. Jeśli więc ktoś pokusi się o wyciągnięcie średniej, wyjdzie mu krążek mniej więcej przeciętny… No, trochę lepszy niż przeciętny, jednak osobiście jakoś nie mam ochoty wracać do niego zbyt często. Na moją całościową opinię chyba zbyt mocno rzutują fragmenty nudne i dłużące się, ale nic na to nie poradzę.

W zalewie kapel, czasem człowiekowi szkoda czasu na zespoły, przeciętne lub po prostu „spoko”. A odnoszę wrażenie, że Jane Dark to właśnie mniej więcej ta liga. Szkoda, choć to dopiero ich debiut.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Children of the Eternal Night
2. Behind the Walls
3. In the Mouth of Madness
4. The Path
5. Unholy Rituals
6. In Your Nightmares
7. Lurking Fear
8. Falling Apart
9. From the Deep
10. Voices
11. In the Moment of Last Feeling

 

 

Autor

11609 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *