Ithaqua „Initiation To Obscure Mysteries”

ithaquaWydawca: Iron Bonehead Productions

Grecka scena zawsze była bliska memu sercu, stąd też każdą nowość (i starość oczywiście, hehe) z Hellady przyjmuję z otwartymi ramionami. A już takie rzeczy jak „Initiation to the Obscure Mysteries” to bezapelacyjnie.

Zespół który nagrał ów demo zowie się Ithaqua i już na wstępie Wam powiem, że każdemu, kto wielbi grecki black metal zjeżą się włosy łonowe zaraz po odpaleniu tej taśmy. Pięć numerów nań zawartych spokojnie można by reklamować jako zaginioną taśmę nieznanego zespołu, nagraną pod ateńskim nocnym niebem. Wpływy wielkiej greckiej czwórki są tak absolutnie zauważalne, że przy pewnej dozie złośliwości można by nazwać to demo niczym więcej jak plagiatem. W dupie to mam jednak, ponieważ Ithaqua wkupiła się w moje łaski właśnie tym, że tak doskonale oddaje klimat starych black metalowych albumów z Grecji. Wykreowana przez nich atmosfera zimna i mroku mnie osobiście rzuca na kolana, gdyż jak wiadomo, lubię rzeczy które już kiedyś słyszałem. Dużo akustycznego, niespokojnego grania, szeptów, syczenia, gardłowego krzyku – wypisz, wymaluj „His Majesty at the Swamps” czy „Thy Mighty Contract” lub inne „Crossing the Fiery Path”. Osoby, które nad wyraz często sięgają po te właśnie albumu powinny być w pierwszej kolejności zainteresowane propozycją, jaka wychodzi w ich kierunku od Ithaqua.

No to czekam teraz na nowe materiały Greków, bo ta konkretna inicjacja będzie przeze mnie mile wspominana.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Winds of Ithaqua

02. Sorcerers of Profane Enchantment

03. Summoning of the Incarnations of the Worm

04. Abyssic Journey to the Elders Demons

05. Beyond the Cursed Lines

 

Autor

12148 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *