Isurus "Outcast"

Isurus to nowa facjata na polskiej scenie, a „Outcast” to jej pierwszy nieśmiały uśmiech w stronę słuchaczy. Czy go odwzajemnią? Ano możliwe.

Uśmiech mogą odwzajemnić zwłaszcza ci słuchacze, którzy lubią death metalową młóckę o techniczno – brutalnym zabarwieniu. Jak tylko mija intro dostajemy bowiem siedem kawałków, które od razu skojarzyły mi się z naszą Traumą. Demo Żywczan brzmi bardzo podobnie to produkcji zespołu z Elbląga, – mocno, na wysokim technicznym poziomie ze sporą dozą skomplikowania, zmian tempa, solówek. Nawet znalazło się miejsce na instrumentalną miniaturkę w postaci „Dreaming Through the Waves of Endless Ocean”, która ukoi Waszą czujność przed tym, jak huknie następujący po niej kawałek. Słucha się tego bez bólu zębów, choć przyznam, że natłok wszelkiego rodzaju patentów, w połączeniu z niezaprzeczalną masywnością każdego z tych kawałków zamieszczonych na „Outcast” powodują, że numery z tego demo zlewają mi się w jedną całość i niezbyt dobrze idzie mi ich zapamiętanie. No taka to już uroda technicznego death metalu, casino internet że nie jest to najlepszy gatunek do podśpiewywania sobie refrenów. Poza tym, że akurat to nie jest „mój” ulubiony typ, to siląc się na obiektywizm stwierdzam, że Isurus może przemówić do kilku osób, lubujących się w takich dźwiękach. No i brawa za dopracowanie całości, demo z normalną książeczką i tak dalej – bardzo dobrze świadczy to o kapeli.

Nie wiem, co ile będę wracał do tego krążka, pewnie raz na jakiś czas go sobie odświeżę, choć na pewno nie zedrę do cna.

Ocena: 6,5/10 

Tracklist:

1. Apocalypse – The Manifestation of the First Horsemen
2. Outcast  
3. Black Market  
4. Torment (The Eternal Punishment of the Fiend)  
5. Dreaming Through the Waves of Endless Ocean
6. Perforated Flesh  
7. The Weapon Forged by Hate Itself

 

Autor

12012 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *