Iron Dogs „Free and Wild”

Iron Dogs  Free and WildWydawca: Iron Bonehead Productions

No, czegoś takiego trzeba mi było. Nowy krążek Iron Dogs na dzisiejszy dzień, dla relaksu (recenzję piszę w ogólnopolski dzień grobingu, zwany również Świętem Zmarłych) idealnie rozładuje moje nerwy.

Na przykład z tego powodu, że podobają mi się melodie, które już kiedyś słyszałem. A na tym wąsatym krążku wszystko jest takie znajome. Wyjaśnię, że wąsatym metalem nazywam klasyczny metal zakorzeniony głęboko w początku lat osiemdziesiątych. „Free and Wild” jest właśnie takim albumem, pełnym inspiracji NWOBHM, a w szczególności pierwszymi dwiema płytami Iron Maiden, AngelWitch, Iron Angel i całą heavy metalową menażerią. Osobiście uwielbiam takie klimaty, czerstwe heavy metalowe łupanie, fałsz w wokalu Jo, obciachowe teksty i głupawe okładki. Z drugiej strony – ach, jak te gitary rzężą, jak perkusja stuka i puka, jak te melodie wchodzą w głowę i nie wychodzą zeń! Iron Dogs to zdecydowanie jeden z ciekawszych zespołów retro ostatnimi czasy. To nie jest Sabaton dla gimnazjalistów, to nie jest Hunter dla dzieci z podstawówki, to jest heavy metal dla mężczyzn z jajami i lasek z obfitym biustem. Półgodzinny materiał cofnie Was o trzydzieści lat i nie wiem jak Wy, ale ja jestem wdzięczny za taki regres.

Łapcie więc piwa w dłoń, odpalcie „Free and Wild” i rozkoszujcie się dźwiękami, które brzmią, jakby ich twórcy pamiętali jeszcze rządy Breżniewa u naszych przyjaciół ze Wschodu. Dla mnie prima sort!

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Firebird  
2. Kingdom of Steel  
3. Free and Wild  
4. Adversity  
5. Evil in the Keep  
6. Cannibal Death Cult  
7. Storm Warning  
8. Island of the Dead
Autor

12163 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *