Iron Dogs „Cold Bitch”

Wydawca: Dying Victims Productions

W kanadyjskich piwnicach i garażach poza ekstremistami a’la Blasphemy czy Conqueror znajdziecie również i nieco lżejsze akty, co nie znaczy, że mniej podziemne. Jak Iron Dogs.

A ich debiut ostatnio wylądował u mnie. Na okładce goła laska z mieczem, zapewne tytułowa „Cold Bitch”, co prawda nie do końca w moim typie urody, ale niech będzie. Jednak po wsunięciu (sorry, z takim front coverem słowo to narzuca się samo) CD do odtwarzacza wszystko stało się nieważne – ważna była świetna muzyka osadzona mocno w NWOBHM i speed metalu lat osiemdziesiątych. Brzmi to jak nagrane w 1983 roku w jakiejś zapomnianej niemieckiej mieścinie, a chłopaki z obowiązkowym wąsem mocno inspirowali się dwiema pierwszymi płytami Iron Angel, Angel Witch czy Iron Maiden. No naprawdę, Iron Dogs ostro wzorują się na Dziewicy, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę wioślarzy, silnie inspirowaną duetem Murray – Smith. Numery wpadają w ucho, większość z nich ma swoje charakterystyczne smaczki – osobiście za najlepszy uważam „Dragon Chord”, ale uwierzcie mi, reszta również nie odstaje ani na centymetr. Za to łeb chodzi Wam w przód i w tył, na lewo i na prawo – jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku świetnej, acz w ogóle nie oryginalnej płyty!

Zapewne hord fanów i fanek „Cold Bitch” kapeli nie przyniesie, ale powinno trafić do tych, którzy wiedzą co w podziemiu piszczy i poza Iron Maiden też świat widzą.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Razors of Doom  
2. Dragon Chord  
3. Wrath of the Barbarians  
4. Death’s Driver  
5. Cold Bitch  
6. Beyond the Blade  
7. Twins of Evil  
8. Crom Cruach  
9. Another Night
Autor

11628 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *