Invocation Spells „Descendent the Black Throne”

Invocation Spells Descendent the Black ThroneWydawca: Hell’s Headbangers Records

Obskurny i chamski black/thrash metal z Chile – tyle wystarczyło, żeby przykuć mą uwagę. Zwłaszcza, że Invocation Spells jeszcze nie słyszałem, a trzeba poznawać nowe. Przynajmniej tak mówią poradniki dla mężczyzn.

Tak więc odpaliłemDescendent The Black Throne” i pierwsze co, to dostałem piaskiem po oczach i uszach, aż w zębach zachrzęściło. Faktycznie, jest to typowy brudny black metal z mnóstwem thrash czy speed metalowych elementów. Oryginalności tutaj zero, ale te skradzione riffy i motywy dość zgrabnie polepili panowie w całość – nie wiem, czy to na smole tak się trzyma czy jak? Jednak dobrze brzmi, mieszanka Midnight, Darkthrone, Bathory i można by tu wyławiać kolejne nazwy, ale po co? Przecież na hasło black/speed/thrash metal większość z Was już wie jak ma zareagować, nie widzę większego sensu w rozkładaniu krążka Invocation Spells na części pierwsze. Ta muzyka jest niezła, jednak „Descendent The Black Throne” ma ten mankament, że jakoś szybko wietrzeje z mojej pamięci, jak gaz z otwartego piwa. No nie wiem dlaczego, bo w zasadzie nie powinienem miał się do czego przyczepić. Jest dobrze, ale brakuje mi wiele, bym zachwycał się tym albumem jak pozycjami Midnight, Scythian czy Deathhammer. Widać poza zmysłem kompozycyjnym trzeba mieć tę diablą iskrę, która w przypadku Invocation Spells gdzieś mi zbyt szybko umyka.

Jednak maniacy czarnego thrashu zdecydowanie powinni wpisać  Descendent The Black Throne” nawet jeśli nie na listę zakupów to przynajmniej pozycji do koniecznego sprawdzenia.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. The Betrayal of Bastard
2. Lust to Death
3. The Black Rite
4. Occult
5. Under Shadows of Pentagram
6. Revenge of the Serpents
7. Descendent the Black Throne
8. The End of Time

 

Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *