Interior of Death “Human Infastation”

interior

Kontakt: Interior of Death

Interior of Death… hmmm ja ich znam. Tak sobie pomyślałem, gdy dokonywałem wymiany płyt do recenzji (tak, tak wymieniamy się również ubraniami i kosmetykami) z Oracle. Szybki rzut oka na MA i „aaa Kraków”.

Chyba ich nawet recenzowałem. Być może pochwaliłem. Wydaje mi się, że przypierdoliłem się do wokalu. I w zasadzie w przypadku trzeciego długograja Interior of Death będzie podobnie. Ja się na śmierć metalu nie znam. Niezależnie od tego, czy ma on w sobie sporo melodii, chociaż nie jest też pozbawiony ciężaru i agresji (tak jak w tym przypadku), czy śmierdzi trupem – nie rusza mnie to specjalnie. Mam płyt def metalowych, których słucham z przyjemnością, niewiele. Co to ma do nowego materiału Interior of Death? Sporo, przynajmniej recenzja będzie „prawie” obiektywna, he he. Zacznę więc od tego, że nie mogę odmówić zespołowi pewnej przebojowości tego materiału. Muzyka naprawdę wpada w ucho (niektóre momenty, czy całe kawałki jak „Pools of Blood” nawet na dłużej). Nie jest na szczęście to kosztem agresji, chociaż tej ostatniej przydałoby się więcej. Może to być – jej niedobór – poniekąd winą brzmienia, które mnie tutaj kompletnie nie przekonuje. O ile muzycznie brzmi to składnie, o tyle największym minusem pozostaje wokal. W niektórych momentach niedomaga, innymi miejscami (  „New Era Verses of Death) wydają się być – delikatnie mówiąc – nieprzemyślany. Na koniec dostajemy koszmar w postaci coveru Sepultury. To zdecydowanie nie był dobry pomysł i to nie tylko ze względu na słaby w tym kawałku wokal.

Ujmę to tak, płytą tą Interior of Death pewnie świata nie zawojuje, może nawet nie przebije się do w Polsce. Powiem szczerze nie wiem jaki tam jest status kultu zespołu, ale dla mnie to jedynie materiał średni, ot tak 6/10.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01. intro
02. Porky’s Celibate
03. Whip of Casual (Human Infastation)
04. Pool of Blood
05. New Era Verses of Death
06. System of Pain
07. False Prophet
08. Blood Skies
09. Light in Darkness
10. Scourge of World
11. Refuse Resist (sepultura cover)
12. Outro

Autor

3827 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *