Insurrection “Catatonic”

Insurrection  CatatonicWydawca: Big Bad Wolf Records

Śniło mi się, że napisał do mnie Tom Araya i zapytał, czy może podesłać nowy album do recenzji. Oczywiście się zgodziłem. Ale za szybko się obudziłem i płyty nie dostałem. Za to dostałem krążek od Insurrection. Ale to nie to samo.

Za jakie grzechy dostaję takie płyty, a innych nie? Ileż można wycierpieć melodyjnego death/thrash metalu? „Catatonic” to sześć wałków, szybkich, quasiagresywnych, a tak naprawdę słodkich jak uśmiech siedemnastolatki na fejsbuku i przewidywalnych jak wpisy potencjalnego wyborcy Korwina. Czy ja Wam się muszę rozpisywać, czym jeszcze charakteryzuje się muzyka Insurrection, czy każdy sobie już mniej więcej wyobraził? Mdły jak przesłodzony budyń, ciągnący się jak toffi i oklepany jak tematy maturalne. No sorry, nic tu dla siebie nie widzę, może poza okładką, ta jest ok. Sześć numerów zarejestrowanych na potrzeby debiutu przelatują przez moje uszy i zostawiają po sobie wielkie nic. Tylko obojętność – no kurwa, takich zespołów jest tysiące.

Sorry, że tak krótko. To naprawdę nie jest dobra płyta, jest do bólu wtórna i nieciekawa. Ot, chłopcy wzięli się za muzykę miłą i przyjemną, a jednak mocniejszą od takich naszych Wilków czy innego badziewia.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. Armageddon
2. Catatonic
3. Exile
4. Conspiracy
5. Apotheosis
6. Moribund

 

Autor

12493 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

  • Ech..I znowu wrzucanie polityki w miejscu gdzie chcę czytać o muzyce.Rozumiem że duża część metali w Polsce to bezmózgie muły wręcz łaknące tekstów nawiązujących do polityki.Powtarzają słowa o wolności i ogłupianiu przez kościół,gdzie później wracając do domu ćwiczą swój wolny umysł czytając wyborczą lub oglądając tvn.. ale panie Oracle dość już fanatycznych pisowców wszechmądrych Korwinów,Bronków debili i innych zjebanych Tusków wśród polskich recenzentów.Muzyka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *