Insepulto „The Necrodex”

Insepulto The NecrodexWydawca: Memento Mori Records

Drugi krążek kostarykańskiego Insepulto przynosi nam solidną… wróć, zajebistą dawkę death metalu w starym stylu – tak jak nas przyzwyczaili od samego początku.

Bowiem śledzę ich karierę od samego początku – nie ukrywam, że osobiście dla mnie najlepszym materiałem jest ich demo. Debiutu też słucham z niekłamaną przyjemnością, a dwójeczka zatytułowana „The Necrodex” kontynuuje udaną passę. Choć wydaje mi się, że Insepulto sukcesywnie zwalnia. Lub inaczej – posila się innymi inspiracjami. Na nowym krążku najwięcej bowiem słyszę Bolt Thrower oraz Cannibal Corpse, a niekiedy nawet Six Feet Under z okresu „The Haunted” czy „Warpath” – średnie, cholernie motoryczne tempo wiedzie prym na tym albumie, choć zdarzają się i przyspieszenia. Właśnie wypisz – wymaluj w stylu Kanibali. Mnie to cieszy, bo lubię. Fajnie, że w przeciwieństwie do większości zespołów Insepulto nie uszwedzało na siłę swojej muzyki – tak jak to robią wychodzi im świetnie. W kilku momentach zwalniają nawet dość znacznie (jak w „Ars Magna in Evisceratus”) – co nie znaczy, że zaniżają też loty. Wtedy po prostu jakby więcej Morbid Angel było znać w ich muzyce. Bo zasadniczo to w pewnym sensie „The Necrodex” jest takim death metalowym kompedium, a jedynym problemem jak dla mnie to zbyt długi czas trwania – myślę, że jeśli skrócono by ten materiał o około kwadrans wchodziłby jednak lepiej. Oczywiście jakiegoś wyjątkowego zacięcia nie potrzeba, by wysłuchać całą dwójkę Insepulto, oj nie.

Bardzo dobry krążek – death metalowcy wszelkiej maści winni być usatysfakcjonowani o ile nie będą liczyli na fajerwerki i kompozycyjną masturbację. „The Necrodex” przynosi bowiem tylko mocne i proste death metalowe jebanie. Tylko lub aż.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. The Return of the Impious
2. Cremated Alive (Together We will Forever Be)
3. Glorious and Grotesque
4. Ars Magna In Evisceratus
5. Apocalyptic Godless Intervention
6. Grand Black Messiah
7. Shadows in Disgraceful Portrait
8. Requiem Aeternae
9. The Chaos the Ancients Spoke Of
10. The Morbid Spawn of Resurrection
11. Odor Mortis

 

Autor

11994 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *