Inhumanity „Pre-production Demo 2014”

Inhumanity Pre-production Demo 2014Dostałem jakiś czas temu demo od Inhumanity, bliżej mi nieznanego projektu z Polski. I chciałbym się z Wami teraz podzielić swoją opinią na ten temat. Mogę? Dziękuję.

Pre-production” to sześć instrumentalnych numerów osadzonych w technicznym death metalu. Połamanym jak żebra po walce o patelnię w Lidlu. Słychać, że Tom, który odpowiada tu za wszystko osłuchał się Atheist, Cynic, a niekiedy pobrzmiewa mi tutaj też echo Mekong Delta na przykład. Gdzieniegdzie nałożono jeszcze syntezatorowe plamy, co może wzbudzać jakieś inklinacje z Nocturnus… Piękne wzory, a jak z wykonaniem? Powiem tak – warsztatowo do zarzucenia nic nie mam, Tom wycina bardzo sprawnie swoje harce na gitarce. Ale – ja mam awersję do takiej masturbacji, zwłaszcza że to demo jest typowo instrumentalne. Do tego brzmienie automatu perkusyjnego jest tragiczne i mierzi podczas słuchania jak hemoroidy. Nie usiedzi człowiek dłużej, nie ma takiej opcji, tak go wkurwia ten plastik w brzmieniu. Szkoda, bo psuje to mocno odbiór demówki, która w sumie nie jest zła, choć nudzą mnie raczej wygibasy palców na gryfie. Nie moja to muzyka, a na pewno nie w tej postaci. Ale doceniam, że chłopakowi się chce i ma jakąś tam wizję Inhumanity. Mnie jednak nie jest zbyt po drodze z „Pre-production” i myślę, że szybko do niego nie wrócę.

Chyba, że zatrudni żywego pałkera i wokalistę – na pewno będzie większa szansa, że popatrzę przychylniejszym okiem na Inhumanity.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. AI
2. Biomech
3. The Ongoing Binary
4. Through the Infinite
5. Soul Cube
6. Cyberspace Dwelling

 

Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *