Inglorious “Eternal Chaos”

SONY DSCO ile pamiętam, to muzyka z Inglorious debiutu przypadła mi do gustu. Ale gdy słucham sobie „Eternal Chaos”, nie mogę wykrzesać z siebie już takiego entuzjazmu – w sumie to na tym krążku jest w porządku, ale w kilku momentach moją gębę przeszywa grymas niesmaku.

Ale po kolei. Muzycznie – zespół chwilami wciąż podąża ścieżką agresywnego black/death metalu, ocierającego się czasem o Angelcorpse, czasem o Marduk. Jednak metamorfoza jest słyszalna – taki numer „Manifesto”, mocno zwolniony, melodyjny, woła o pomstę do piekieł. I te smyczki – przepraszam, ale to brzmi tak cholernie sztampowo, że aż zęby bolą. Nie wiem, może złapią się na to młode metale, ale nie ja, bo ten kawałek jest żenujący. Zresztą wstęp do wcześniejszego kawałka, „Otchłań” jest nielepszy – znów wolno i znów melodyjnie i znów kiepsko. Nie wiem, może Inglorious zbyt mocno chce uderzyć w klimatyczne granie, tylko śmiałości mu brak? Minusem są też polskojęzyczne teksty i tu rację ma Cremaster, iż „dowolny debilizm przejdzie w języku Szekspira”. Niestety, teksty po polsku trzeba umieć pisać i tyle. Część z Was zapewne zapyta, czy w ogóle coś podoba mi się na „Eternal Chaos”? Owszem – szybkie i agresywne momenty jeszcze jakoś się bronią, ale i na tej płaszczyźnie trafia się kilka mielizn, przez co ogólny odbiór nowego materiału Inglorious jednak zostawia spory niedosyt. Jest wolniej, melodyjniej, ale wcale nie lepiej – ogólnie rzecz ujmując, jestem rozczarowany.

W sumie nie wiem co strzeliło chłopakom z Tarnowa do głowy. Debiut był całkiem całkiem, „Eternal Chaos” jednak nie podchodzi tak bardzo. Zrobiłbym z tego fajną EPkę, gdybym zostawił tylko z trzy lub cztery utwory. Słuchając wszystkich dziesięciu… Cóż. Jest przeciętnie.

Ocena: 5/10

Autor

12252 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *