Infatuation of Death „Code of Impiety”

Wydawca: Defense Records / Mythrone Productions

Przyznam, że nie do końca czaję sytuację, że kapela powraca po iluś tam latach, wydaje wyczekiwany długograj i znów zapada się pod ziemię. Chyba, że o czymś nie wiem, to proszę mnie oświecić.

Tak czy siak – dobrze, że Infatuation of Death zdążyło wydać choć „Code of Impiety”. A w każdym razie dobrze dla tych, którzy lubią ich obskruny i surowy death metal. Cóż, Infatuation of Death jakoś nigdy nie rozbijało się czołgami po scenie, ale ich muzyka robiła z dupy jesień średniowiecza. Proste, w zasadzie prymitywne łupanie, na modłę powiedzmy… no ja tu słyszę trochę Incantation, trochę Miasma, Baphomet, wczesny Deicide czy Sinister. Ogólnie to Infatuation of Death czerpie garściami z pierwszych death metalowych płyt, wydawanych na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Czuć w tym pierwotne zło i diabła, które z czasem zostało z death metalu wyrugowane przez super produkcję, matematyczną precyzję i melodie dla nastolatków – tutaj tego nie znajdziecie, zapewniam Was. Choć gdy tak słucham „Code of Impiety” i ich demówek to znajdziemy tu coś, co można nazwać „postępem” – na pewno jest bardziej różnorodnie, na pewno jest to mimo wszystko bardziej złożone od wcześniejszych materiałów, ale dalej jest to po prostu jebany death metal, kurwa mać! Nie ma śpiewania o cipstwach i planetkach tylko o nienawiści, Szatanie, śmierci, do tego gardłowo – charczącym growlem, tak jak lubię. Krótkie strzały jak sypnięcia w mordę rozgrzanymi węglami – mi pasuje. Jasne, odsłuchałem w zeszłym roku lepsze krążki death metalowe ale też zdecydowanie więcej zdecydowanie gorszych, hehe…

Okej, nawiązując do wstępu – jakkolwiek nie jest to dziwna sytuacja jedno stwierdzić trzeba na pewno: Infatuation of Death brzydko się z nami pożegnało. I chyba tego po nich oczekiwaliśmy.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Code of Impiety  
2. Left to the World  
3. The Grand Declaration of Forever Hate  
4. The Essence (Lead Us into Temptation)  
5. Unblessed  
6. Infatuation with Death  
7. F.44.3
8. Icons of Impurity  
9. Dead Christ Manifest  
10. T.A.P.O.S.M.A.
Autor

11762 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

  • Oświecam zatem. Ot, kapela poszła do piachu bezpowrotnie parę lat temu, a archeolodzy wygrzebali znalezisko z szuflady i pokazali światu, bo ładne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *