In Twilight’s Embrace „Trembling”

In Twilight's Embrace TremblingWydawca: Arachnophobia Records

Bardzo dużo ostatnio mówi/pisze się o In Twilight’s Embrace. Zeszłoroczna płyta „The Grim Muse” sprawiła, że „scena” przypomniała sobie o tej zacnej ekipie z Poznania. Nie bez znaczenia są też zajebiste koncerty odstawiane przez Cypriana i spółkę. I na to wszystko nałożyła się jeszcze niespełna piętnastominutowa EP-ka „Trembling” wydana przez naszą rodzimą Wszechpotężną.

I dalej gada się i pisze się o In Twilight’s Embrace dużo. Dużo i dobrze. Żeby było jasne. Jak Krzysztof coś wydaje, to wiadomo, że lipy nie ma. „Trembling” przyodziewa piękna grafika, a wewnątrz mamy kawał naprawdę zajebistej muzyki. Dwa autorskie numery utrzymane są w „klimatach” z poprzedniego wydawnictwa. Mocno, szybko, intensywnie i po szwedzku. Nic dodać, nic ująć. In Twilight’s Embrace wie jak się gra melodyjnie i z pierdolnięciem, więc nie ma w tej kwestii czego zmieniać. Robią to dobrze i niech tak pozostanie. Osobnym tematem jest utwór „Opowieść Zimowa” oryginalnie wykonywany przez zespół Armia. Mam wrażenie, że utwór ten podzielił odbiorców tego EP na obóz zwolenników i przeciwników. Myślę, że ja jestem osobnikiem neutralnym, bo nie wiąże mnie żaden emocjonalny stosunek z oryginalnym wykonaniem tego numeru. Natomiast cover uważam za naprawdę konkretny strzał. Znakomicie się słucha tego numeru i doskonale wypada on na żywo. Co ciekawe: nie wiem, czy numer ten nie wyrasta czasem na największy „przebój” In Twilight’s Embrace. Zastanawia mnie czy dojdzie kiedyś do takiej sytuacji, że młodzi fani będą ten numer bardziej kojarzyć z coverem niż z oryginałem. Oby tak się nie stało.

I w kwestii podsumowania: poziom jest utrzymany, muzyka jest bardzo dobra. Pan Krzysztof już czeka na wasze dudki. Przelewajcie je śmiało, bo warto.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Laughing Stock, a Burning Stake
2. Into the Mouth of Madness
3. Opowieść zimowa (Armia cover)
Autor

791 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *