In Mourning „Monolith”

Wydawca: Pulverised Records

Nie chcę być złośliwy, ale patrząc na biografię In Mourning nie mogę oprzeć się wrażeniu, że chłopaki chcą grać to co akurat jest na czasie. Bo jak wytłumaczyć fakt, że z grupy gothic/doom metalowej przeistoczyli się w melodic death metalową.

Oczywiście, mogłoby się wydawać, że zmieniły im się poglądy i zamiłowania muzyczne. Jasne, mogły jak najbardziej. Z tym, że jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Nie słyszałem ich wcześniejszych dokonań, ale drugi krążek, zatytułowany „Monolith”, powoduje u mnie bardzo niemiłe wrażenie. Mdła, bezpłciowa i rozlazła muzyka, jaka wypełnia tę godzinną produkcję była tak szumnie reklamowana, że nie mogło być innej opcji – musiała być kupą. Niestety, moje przypuszczenia się sprawdziły. In Mourning nagrało płytę, która po pierwsze leży całkowicie poza moimi zainteresowaniami, a po drugie – jest po prostu słaba. I choć możliwe, że to moje „po pierwsze” implikuje moje „po drugie”, to nie zmienia to faktu, że wali od nich trendem na sto jardów. Szwedzi próbują grać bardzo chwytliwie i „agresywnie”, wplatając w to akustyczne, wolniejsze patenty, żeby przymiotnik „progressive” widniejący na Metal Archives zyskał legitymizację. Chuja tam, a nie progresja, moi mili. Nuda, monotonia, ziewanie, a po trzecim odsłuchaniu wkurwienie, że coś takiego śmie pretendować do miana death metalu. Obojętnie z jakim nachyleniem. Wbijcie to sobie do swoich łbów – to nie jest kurwa death metal!!! Koledzy In Mourning z jednej wytwórni – Master czy Bone Gnawer – to jest kurwa death metal. Twórcy „Monolith” to przy nich wykastrowane pinczerki.

Osobny żal mam właśnie do wspomnianego labelu. Bo Pulverised Records ostatnio wydaje sporo gówna. Co niestety powoduje, że zaczynam podejrzewać ich o chęć pójścia po najmniejszej linii oporu. Dla mnie jest to tyleż niewytłumaczalne, co żenujące.

Ocena: 3/10

Tracklist:

1. For You To Know
2. Debris
3. The Poet And The Painter Of Souls
4. The Smoke
5. A Shade Of Plague
6. With You Came Silence
7. Pale Eye Revelation
8. The Final Solution (Entering The Black Lodge)
Autor

11244 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *